MSN de engellendiğimizi nasıl anlıyoruz

Windows Live Messenger / MSN messenger programı hakkında genel bilgiler, yorumlar.
hhdayi
New Friend
New Friend

MSN de engellendiğimizi nasıl anlıyoruz

Mesaj gönderen hhdayi »

Benim sorum şu olacak,
msn de biri bizi engellediğinde o kişinin bizi engellediğini uyaran bir program var mı? Bir arkadaşım onunla konustuktan sonra hala baskaları ile yazıstıgımı görüyormus bu program sayesinde ama kendisinden alamadım, yani ben ona veda ettikten sonra baskalarıyla konnustugumu adam resmen görmüş.

Eğer bu konularda bana yardımcı olacak bir program tavsiye ederseniz çok memnun olacağim. Birde ben patch kullanıyom yani 2 msn yi aynı anda aktif ediyorum, bu iki programın birbirine olumsuz etkisi olurmu

Bu konularda yardımcı olacak arkadaslara cok minnettar kalacagim. Tesekkürler
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Bu istek mantık olarak imkansız bir istek, mümkün olabilmesi msn kuralları içerisinde geçerli değil böyle birşey olduğu zaman msn'de arkadaş eklemenin anlamı kalmayacağı apaçık amacından sapmış olur. Bunu yaptığını idda eden birçeşit açıktan faydalanarak yapıyordur ki msn sistemi belki açıklar vermesine rağmen böyle bir büyük açık verebilecek kadar boş değil.

Bunu yaptığını idda eden siteler başka yöntemler kullanıyorlar. Ama bu yöntemin işlemesi için olmazsa olmaz kural gizlilik seçeneklerinde bir işaret vardır messengerda kişileriniz dışında mesaj atmayı kabul et cinsinden bu işaret işaretlenmesse o kişi bi şekilde size oluşabilir fakat o şekilde ulaşsa bile mesajı göstermeden önce yine kullanıcıdan izin istenmektedir ki bu uyarıyla karşılaşan kişi birilerinin kurcaladığının yine de farkında olacaktır.

Boşuna arayarak zamanınızı kaybetmeyin bunu en iyi anlamanın yöntemi dürüst davranmak ya da dürüst davranmasına zorlamaktır karışınızdaki kişiyi ...
Kullanıcı avatarı
argetlam
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen argetlam »

Tools}optıons}prıvacy sırasını takıp ettıkten sonra bı user ın ustune sag tıkladıgımızda 3 tane sey cıkar

add to contacts,move the block lıst

eger add the contacts aktıfse o kullanıcın suan msn ı acık demektır ve aynı zamanda delete aktıf durumdaysa bu kullanıcı bızı engellemıs veya sılmıs demektır.

eger add the contacts pasıf delete aktıfse bu kullanıcının suan msn ı kapalı ancak sızı engellemıs veya sılmıs demektır....

programı var mı bilmiyorum ama bu yöntemle gayet rahat anlaşılıyor...
[b]ѕüтℓü çαу[/b]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

o yöntem sadece karşı tarafın sizi silmiş olduğu hakkında kesin sonuç veren bir yöntemdir engellemiş olduğunu anlayamazsınız, zaten silmiş ya da engellemiş diyorsun, engelleme olayını anlayabilmek için kesin bir yöntem mevcut değil, ama uzun süre takibe alarak bir sonuca varılabilir belki ...

bu arada böyle tek tek uğraşmanıza gerek yok yeni messenger plus live'da contact list cleaner diye bir özellik var gayet açık şekilde liste olarak hala sizin listenizde olanları ve sizi listesinden silenleri gösteriyor ...
Kullanıcı avatarı
ShepneM
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ShepneM »

ya adam başka adresten de eklemiştir seni o şekilde anlıyordur :) ben çok araştırmıştım bunu eskiden dmsn programıyla görülebiliyormuş engelleyenler ama gizlilik ilkesine aykırı olduğu için yasaklanmış ve artık hiç bir şekilde kimin engellediği görülemiyormuş...
forgeta
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen forgeta »

ben hemen anlatayım arkadaşlar artık engelleyenleri görebiliyoruzmsn penceremizde .engellendiğimizi düşündüğümüz zeki şahsiyetin üzerine sağ tıklıyoruz görünümü ordanda profili tıklıyoruz bi web sayfası açılacak orda profil ayrıntılarını göster var resmin hemen altında orayıda tıklıyoruz çıkan pencerede web görünümü ve altındada messenger görünümü var daha doğrusu olmalı eğer messenger görünümü yoksa engellisinizdir üzgünüm...

:oops: