Dövmeyi yalnızca doktorlar yapacak

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Dövmeyi yalnızca doktorlar yapacak

Mesaj gönderen taNGo »

ResimSağlık Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği genelgede ‘‘dövmenin Türk üniversitelerinden mezun olmuş, Türk vatandaşı hekimler tarafından yapılabileceği’’ belirtildi. Genelgede izinsiz çalışan kişiler hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını istendi.

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelgede, özellikle gençler arasında yaygınlaşan dövme, cilt altına özel bir boya maddesi enjekte edilerek kalıcı renk değişikliğine neden olan ve insan sağlığını doğrudan ilgilendiren bir uygulama olarak tanımlandı. Yazıda şöyle denildi:

‘‘Dövme işlemi sırasında meydana gelen kanamalar, dövme yapılan iğnenin birçok kişide kullanılması ve işlem sırasında ve sonrasında hijyen kurallarına uyulmaması, sağlık konusunda eğitimsiz ve lisanssız kişiler tarafından yapılması, Hepatit B, Hepatit C ve AIDS gibi kanla geçen hastalıkların bulaşmasında büyük rol oynamaktadır.’’

Genelgede, 18 yaşından küçüklerin dövme yaptırmak için ailesinin onayını alması gerektiği belirtilirken, dövme uygulaması yapılan mekanların denetlenmesi, hekim dışı kişiler tarafından yapılmasına izin verilmemesi, bu tür kişiler hakkında gerekli işlemlerin yapılması istendi.

Kaynak: Hürriyetim
Dreams
Kullanıcı avatarı
orlando
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Mesaj gönderen orlando »

Ben yaklaşık bir hafta önce bir dövme yaptırdım..İgneler yeniydi ve dövme makinesinide siterize makinesinden çıkardı..O kanamalarda devamlı özel bir sıvıyla sildi...Sonra enfeksiyon kapmamam için krem verdi..Tabi bu yazıda hak payı var dövme yaptırmak isteyenler ignelerin yeni olduguna dikkat etsinler :)
[glow=blue][color=white][b]Why Hi One Why[/b][/color][/glow]
Kullanıcı avatarı
Nefret
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Konum: At izi it izine karıştı mı bende anında araziye karışırım
İletişim:

Mesaj gönderen Nefret »

ben dovme yaptirali 1,5 yil oldu her zaman strelize igne kullaniyorlar zaten ama bu doktor isi deil dovme sanat isi doktor ne anlar yaw ne sacma bir karar olmus
Emek verildikçe,özlemi çekildikçe ve de hasreti çekildikçe büyüyen birşeydir aşk.