Dört yeni film gösterimde...

Vizyondaki filmler, tiyatrolar, haberler..
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Dört yeni film gösterimde...

Mesaj gönderen Alamut »

Resim

Yarından Sonra
(The Day After Tomorrow)
Dünya’nın küresel ısınma yüzünden Buzul Çağı’na geri dönmesini konu olan felaket filmi “Yarından Sonra - The Day After Tomorrow” sinemalarda.

Resim

“Independence Day” adlı film ile gişe rekorları kıran yönetmen Roland Emmerich’in imzasını taşıyan filmde, Dennis Quaid, Jake Gyllenhaal, Emmy Rossum, Sela Ward, Tamlyn Tomita, Arjay Smith, Austin Nichols ve Ian Holm rol alıyor.

Senaryosu yönetmen Emmerich ile Jeffrey Nachmanoff’un imzasını taşıyan film, teknolojinin son harikası görsel efektleriyle Dünya’yı buzul çağına geri götürüyor. Film, küresel ısınma üzerine araştırma yapan bir iklimbilimcinin öngörülerinin bir anda gerçeği dönüşmesini konu alıyor.

FELAKET YAKLAŞIYOR
Dünya kayıtlı tarihinde en sıcak günlerini son on yılda yaşadı. İspanya’da gökyüzünden 3 kilo 600 gramlık buz kütleleri düştü. Mayıs ayında Amerika’da kayıtlı toplam 512 tornado tespit edildi. Amerika’nın kuzey doğusunda kayıtlara geçen en soğuk günler yaşandı. İsviçre 250 yıl boyunca yaşanan en sıcak haziran ayını geçirdi. Antartika’dan Amerika’nın bir eyaleti büyüklüğünde bir buzul koptu. Saatte 180 km. hızla esen bir kasırga güney pasifik kıyılarını kasıp kavurdu. Bu gelmiş geçmiş en büyük kasırgalardan biri olarak kayıtlara geçti. Avustralya tarihindeki en kurak yılını yaşadı. Doğu Çin’de son 72 yılda kaydedilen en fazla yağış gözlendi. 2000 yılında İsrail son 50 yıldır yaşamadığı kar yağışını yaşadı. 10.000 yıl önce büyük bir fırtına dünyamızın çehresini değiştirdi. Bu tekrar olabilir mi? Yarından sonraki gün... Peki ya siz nerede olacaksınız?

Filmin Künyesi
Yönetmen: Roland Emmerich
Senaryo: Roland Emmerich, Jeffrey Nachmanoff
Görüntü Yönetmeni: Anna Foerster , Ueli Steiger
Müzik: Harald Kloser
Kurgu: David Brenner
Yapımcı: Roland Emmerich , Mark Gordon
Yapım: 2004, ABD
Tür: Aksiyon - Bilim Kurgu
Dağıtım: Özen Film

Oyuncular:
Dennis Quaid
Jake Gyllenhaal
Emmy Rossum
Sela Ward
Arjay Smith
Resim
Tutku Esirleri (In the Cut)

Meg Ryan’ın rol aldığı ve ABD’de 17 yaş sınırlamasıyla vizyona giren erotik gerilim filmi “Tutku Esirleri-In the Cut” gösterimde.

Susanne Moore’un çok satan romanından beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmenliğini Oscarlı “Piyano” filminin kadın rejisörü Jane Campion üstleniyor.

Meg Ryan’a Mark Ruffalo ve Jennifer Jason Leigh’in eşlik ettiği yapım, seri kadın cinayetlerini araştıran bir öğretmen ile dedektifin kendilerini aşkın kollarında bulmasını anlatıyor.
New York’da tek başına yaşamayı seçen Frannie Avery, yan evde işlenen cinayetlerden sonra, tedirginlik duymaya başlar. Olayları araştıran bir dedektif ile tanıştıktan sonra ise, farklı bir ilişki yaşamaya başlayacaktır.

Filmin Öyküsü
Yönetmen: Jane Campion
Senaryo: Jane Campion
Görüntü Yönetmeni: Dion Beebe
Müzik: Hilmar Örn Hilmarsson
Kurgu: Alexandre de Franceschi
Yapımcı: Nicole Kidman, Laurie Parker
Yapım: 2003, ABD
Tür: Gerilim, Dram
Süre: 119 dk.
Dağıtım: New Films

Oyuncular:
Meg Ryan
Kevin Bacon
Mark Ruffalo
Jennifer Jason Leigh
Nick Damici
Sharrieff Pugh
ResimPrens ve Ben (The Prince and Me)
Danimarka Prensi ile bir tıp öğrencisinin aşkını konu alan yeni bir modern “Kül Kedisi” öyküsü daha seyirciyle buluştu: “Prens ve Ben-The Prince and Me”.

Martha Coolidge’in yönettiği filmde, ‘şanslı Külkedisi’ni’ Hollywood’un gözde genç kuşak oyuncularından Julia Stiles, ona gönlünü kaptıran Danimarka veliaht prensini ise Luke Mably canlandırıyor.

Paige Morgan, hep istediği hayatı yaratma yolunda hızla ilerlemekte olan Wisconsin’li bir tıp öğrencisidir. Danimarka veliaht Prensi Eddie asla seçmediği bir yaşamdan kaçmaya çalışmaktadır. Paige kırsal bir bölge olan Manitowoc’ta bir süt ürünleri çiftliğinde büyümüştür ve babasının Ford pickup’ını kullanmaktadır. Eddie ise Kopenhag’da Kraliyet Sarayı’nda büyümüştür ve kendi Lamborghini’sinden sıkıldığında, değişiklik olsun diye Ana Kraliçe’nin limuzinini kullanmaktadır. Edvard gelecekte kral olma yazgısından biraz uzaklaşmak ve “kendini bulmak” için Wisconsin Üniversitesi’ne kayıt yaptırmıştır, en azından ailesi öyle bilmektedir. Geleceğine odaklanmış olan Paige ise ne istediğini tam olarak bilmektedir. Buldukları bu yadsınamaz aşk genç prensin Danimarka monarşisinden feragat edeceği anlamına mı gelmektedir… yoksa Paige doktor olma hayallerini bir kenara mı bırakacaktır?

Film Öyküsü
Yönetmen: Martha Coolidge
Senaryo: Jack Amiel, Michael Begler, Katherine Fugate
Görüntü Yönetmeni: Alex Nepomniaschy
Müzik: Jennie Muskett
Kurgu: Steven Cohen, Audrey Evans
Yapımcı: Mark Amin,
Yapım: 2004, ABD
Tür: Romantik, Komedi
Süre: 110 dk.
Dağıtım: Warner Bros.

Oyuncular:
Julia Stiles
Luke Mably
Ben Miller
James Fox
Miranda Richardson
Eliza Bennett
ResimNazi Hırsızları (Sass)

Berlin’in, altın çağını yaşadığı 1920’lerde geçen öyküde soyguncu iki kardeşin inanılmaz ama gerçek öyküsü anlatılıyor. Carlo Rola’nın yönettiği filmin oyuncuları, Ben Becker, Jürgen Vogel ve Henry Hübchen.

Başlangıçta fakir ama dürüst olarak hayata başlayan, sonradan halkın çok sevdiği ama polisin peşlerinde olduğu ünlü iki gangster olan iki işçi kardeşin, Franz ve Erich Sass’in dünyası.

Toplumsal huzursuzluk ve işsizlik, kenti sınırsız zenginlik ve sefalet içinde olanlar olarak ikiye bölmüştü. Her şeyin mümkün olduğu bir ortam. İşte bu dünya; başlangıçta fakir ama dürüst olarak hayata başlayan, sonradan halkın çok sevdiği ama polisin peşlerinde olduğu ünlü iki gangster olan iki işçi kardeşin, Franz ve Erich Sass’in dünyası.

Filmin Künyesi
Yönetmen: Carlo Rola
Senaryo: Holger Karsten Schmidt, Uwe Wilhelm
Görüntü Yönetmeni: Martin Langer
Müzik: Georg Kleinebreil
Yapımcı: Oliver Berben, Bernd Eichinger
Yapım: 2001, Almanya
Tür: Dram
Süre: 112
Dağıtım: Belge Film

Oyuncular:
Ben Becker
Jürgen Vogel
Henry Hübchen
Frank Sieckel
Karin Baal
Otto Sander
Traugott Buhre
Jeanette Hain
Miguel Herz-Kestranek
Lutz Mackensy

Ödüller:
2002 Tokyo Uluslararası Film Festivali - En İyi Yönetmen
2002 Bavarian Film Ödülleri - En Iyi Görüntü Yönetmeni

Kaynak: ntv-msnbc
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Yarindan Sonra ve Nazi Hirsizlari ilginc filmlere benziyor. Bakalim burada hala gösterimdeler mi..

Verdigin bilgiler icin tesekkür ediyorum Alamut :)
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Bilgi aldığın için ben teşekkür ederim Martı :)
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

.. :)
' Bilgi ' verilmeli ya alinmali, degerlidir, paylasildikca güzellesir - malumatiniz üzere - ;)
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Tutku Esirleri ve Yarından Sonra muhteşem ! Bana göre tabi ...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Görecegiz:)