Arkadaslar Duydunuz Mu ?

Ekran kartları, ses kartları, ramler, webcam, işlemciler v.b. gibi donanım sorunları ve paylaşımları.
Kullanıcı avatarı
madboy
Quick Friend
Quick Friend

Arkadaslar Duydunuz Mu ?

Mesaj gönderen madboy »

Intel'in i975x yonga seti ile beraberinde getirdiği 65nm işlemcilerine karşı hazırlanmaya başlayan AMD, Athlon64 X2 ile FX ailesine yeni üyeler katmaya hazırlanıyor.

AMD, FX serisinde 57'den 59'a atlama yerine 60'a atlıyor, ve 60'tan sonrada 65'e atlı**** serisini devam ettirmeyi planlıyor. Nedeni ise Opteron numaralandırma sistemine yakınlaştırıp M2 platformuna hazırlık.

İşlemcinin hızı şu anda tam olarak belli olmamasına rağmen Athlon64 X2 5000+ 2GHz olacağını tahmin etmek zor olmuyor. X2 5000+'ün Socket 939 platformunu destekliyecek olan son işlemci olacağı hakkında söylentiler var. AMD, FX-60 işlemcisi ile tek çekirdekli FX serisi işlemcilerini sonlandırmaya hazırlanıyor.

Tahmın ediceğiniz gibi fiyatlarında baya yüksek olacağı belli. Yüksek sınıf işlemci seviyesinde olan her iki işlemcinin fiyatı 1000$'in üzerinde olacaği tahmın ediliyor.

AMD, CeBIT için son sürat hazırlıklara devam ediyor. AMD'nin DDR2 667 destekli yeni platformu olan M2'yi tanıtmak için kolları sıvadı. CeBIT'te aynı zamanda bir işlemcinin birden fazla modeli ile karşılaşacağız. Örnek olarak, iki tane 5000+, iki tane 4800+, iki tane tek çekirdekli 4000+, iki tane 3800+ ve iki tane 3500+.

FX-60'nın, küçük kardeşi FX-53'ün gibi platform değişimindeki rolü büyük.. AMD, M2 platformuna geçmeye basladığında ilk FX işlemcisi 60 olacak. Aynı zamanda FX-60, soket 939 platformu içinde hazır olacak.

GAVURLAR YAPIYO ABI :)
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Intel'in conreo kod adlı işlemcisi çıkana kadar ne yaptı yaptı çünkü yapılan testlerde 65 nm'lik 2.67 ghz hızındaki conreo fx 60'ın 2.8 e overclock yapılmış versiyonuna %30 a kadar üstünlük sağladığı söyleniyor, bunun 4 ghz versiyonunu düşünmek bile zor, AMD yine köşeye sıkışmış gibi görünüyor. ilk seferinde 64bit ile ikincisinde çift çekirdekle bu köşeden kurtulmuştu ama bakalım 3. kez zıplayabilecek mi merak ediyorum ;)
Kullanıcı avatarı
madboy
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen madboy »

Bence Amd Her Şekilde Bİr Yolunu Bulup Yine ŞiÇrar :)
Kullanıcı avatarı
Gürz
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Gürz »

madboy , güzel bir teknik bilgi yalnız sen uzmansın da biz bu bilgiyi nasıl anlamalıyız yani bilgisayar kullanıcıları olarak ne işimize yarar :)
Kullanıcı avatarı
madboy
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen madboy »

Bunun Bİ AÇiklamasi Yokkİ Dostum Hersey Yaziyor Zaten :)
Kullanıcı avatarı
Gürz
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Gürz »

madboy , yapma böyle ben senin kadar uzmanı değilim bu konuların bir teknik gelişmeden bahsediyorsun tamam onu anlatık ... ancak bu benim gibi sadece kullanıcı olanalrın ne işine yarayacak onu soruyorum :)
Kullanıcı avatarı
rüya
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen rüya »

gürz demiş ki:
madboy , yapma böyle ben senin kadar uzmanı değilim bu konuların bir teknik gelişmeden bahsediyorsun tamam onu anlatık ... ancak bu benim gibi sadece kullanıcı olanalrın ne işine yarayacak onu soruyorum
ben az çok anlıyom ama bunu ben bile çözemedim gürz doğru söylüyor :alkis: :alkis: :alkis:
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Özet olarak şudur, son kullanıcıya yansıyan kısmı rekabet sürebilirse daha ucuza bilgisayar almaya devam edebiliriz ;) Intel bu sektörde neredeyse microsoft gibi tekeldi bir zamanlar AMD çıktı tahtı sarsıldı çok zor zamanlar geçirdi yine toparlanmaya doğru gidiyor bizim açımızdan güzel tarafı şuan kullandığımız bu amansız işlemcileri bu fiyatlara satın alabiliyor olmamız. Bunu biraz AMD'ye borçlu olmakla beraber işin bi de şu tarafı var eğer böyle bir rekabet olmasaydı bu kadar değişiklik olur muydu ya da bu kadar değişikliğe ihtiyaç olur muydu ama teknoloji iyidir yeterki işinize yarayanı kullabildiğiniz sürece ;)
Kullanıcı avatarı
madboy
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen madboy »

dj4 tebrıkler abı :) ;)