Paradoks

Aşk ve sevgi sözleri, sevgiliye haykırışlar.
Kullanıcı avatarı
burakecem
Quick Friend
Quick Friend

Paradoks

Mesaj gönderen burakecem »

Bir gün sormuşlar ermişlerden birine:''Sevginin sadece sözünü edenlerle,onu yaşayanlar arasında ne fark vardır?''Bakın göstereyim demiş,ermiş.Önce sevgiyi dilden gönüle indirememiş olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış.Hepsi oturmuşlar yerlerine.Derken tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmş ve arkasındanda derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda kaşıklar.''Ermiş bu kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz''diye birde şart koymuş.Peki demişler ve içmeye teşebbüs etmişler.Fakat oda ne?Kaşıklar uzun geldiğinden bir türlü döküp saçmadan götüremiyolar ağızlarına.En sonunda bakmışlar beceremiyolar,öylece aç kalkmışlar sofradan.Bunun üzerine şimdi demiş ermiş,sevgiyi gerçekten bilenleri çağıralım yemege.Yüzleri aydınlık,gözleri sevgi ile gülümseyen ışıklı insanlar gelmiş oturmuş sofraya bu defa.''Buyurun''deyince herbiri uzun boylu kaşıgını çorbaya daldırıp,sonra karşısındaki kardeşine uzatarak içirmiş.Böylece herbiri diğerini doyurmuşve şükrederek kalkmışlar sofradan işte demiş emiş,''Kim ki gerçek sofrasında yalnız kendini görür ve doymayı düşünürse,o aç kalacaktır.Ve kim kardeşini düşünürde doyurursa o da kardeşi tarafından doyurulacaktır şüphesiz ve şunu da unutmayın,gerçek pazarında alan deil,veren kazançtadır daima...
Ecemle Ecele Giderim...
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

çok güzelmiş,sevgi için güzel bir örnek teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
FaT
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen FaT »

çok güzel çok beğendim daima veren kazançlıdır.
[size=150][glow=red][b]Ne GiT diyeceğim sana,nede KaL!BeNiM aşkımın benim için atacak bir yüreğe ihtiyacı VaR,ya aç yüreğini büyüsün aşk içinde,yada bulaşma aşka hiçbir ZaMaN....
[/b][/glow][/size]
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

veren her zaman kazançlı olamıyor ne yazık ki...
Kullanıcı avatarı
FaT
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen FaT »

Glfm yazdı:veren her zaman kazançlı olamıyor ne yazık ki...
ya öyle durumlarda oluyor ama allah bir yerden mutlaka verir. :)
[size=150][glow=red][b]Ne GiT diyeceğim sana,nede KaL!BeNiM aşkımın benim için atacak bir yüreğe ihtiyacı VaR,ya aç yüreğini büyüsün aşk içinde,yada bulaşma aşka hiçbir ZaMaN....
[/b][/glow][/size]
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

haklısın :)