Köpek Alırken!!

Doğadaki hayvanlar ile ilgili paylaşımlar, evcil hayvanlarınızın bakımı, sağlığı ve eğitimi ile ilgili konuların paylaşıldığı forum.
Kullanıcı avatarı
maXimuS
Moderator
Moderator
İletişim:

Köpek Alırken!!

Mesaj gönderen maXimuS »

ResimMerhaba Arkadaşlar biraz hayvan bilgime dayanarak köpek alırken nelere dikkat edilmesinden bahsedeceğim umarım işinize yara özellikle köpek alacakların dikkatine..

Öncelikle köpek almak zorunlu bir ihtiyaç değildir.Köpeğe para verip vermemeniz haricinde köpeğin sağlık ve yiyecek konusunda herkesin karşılayamacağı masrafları vardır.aşılar mamalar kullanmanız gereken vitaminler gibi.ayrıca hastalandıklarında yapacağınız masraflar.Köpeklerde insanlar gibi hastalanmakta ve insanlar gibi tedavi olmaktadırlar.
Köpek seçmeden önce istediğiniz ırkın evde beslenmeye uygun olup olmadığını araştırın.Av köpeği bekçi köpeği çoban köpeği gibi.
İri ırk köpekler(danua,saint bernard,mastif,kangal vs.) evde çok zor yaşarlar.Çok fazla alan kaplarlar,fazla mama yerler.evin içinde rahat hareket edemezler.O yüzden bahçesi olan evlerde beslenmeliler.Tabi bahçedede bağlı olarak bırakılmamalılar.Kendinizi bir kulübenin yanında bağlı bir şekilde 15 yıl geçirirken düşünün.
Orta ırk köpekler(rottwailer,golden,husky,doberman vs)evlerde ençok beslenen köpeklerdendir.daha az mama tüketirler.Daha az hareket ederler.Tabi yine bahçeleri olursa daha mükemmel olur.Onları her gün aşıları tamam ise gezdirmek gerekir.
Küçük ırk köpekler(terrier,beagle,pekingese)gibi köpekler ise ev içinde beslenmeye en müsait köpeklerdir.Ev ortamına en uygun hayvanlardır.
[color=#d10000]<?PHP [/color]
[color=#0000ff]echo ("[/color][b][color=#0051ff][i] When the rain keeps falling can't you hear me calling? For somebody new Someone just like you [/i][/color][/b][color=#002dff]");[/color]
[color=#e30000]?>[/color]
Kullanıcı avatarı
vega
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen vega »

..Ve çok önemli bir ayrıntı:

Aldığınız köpek sizi benimser. Onun bir parçası olursunuz. "alalım bakalım, olmazsa sonra veririz" mantığıyla yaklaştığınız bir hayvana, daha büyük bir kötülük yapamazsınız. Sahibi tarafından terk edildiğini düşünen köpekler hayata küser, öldükleri bile olur. :(
Onların tek istediği sizin yanınızda olmaktır. Hani derler ya "iyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta..."
Hayvan beslemek gerçekten keyifli ama bir o kadar da ciddiye alınması gereken bi konudur. Ve sonuna kadar gidilip gidilemeyeceği çok iyi düşünülmelidir.

Düşünün olur mu?
Somewhere under the sun...
Kullanıcı avatarı
excalibur
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen excalibur »

Bu güne kadar tanıdığım köperk türleri içide en akıllı olan ve en çok işe yarayanlar "sivas kangal" olarak isimlendirilen köpekler, iki ayrı komşumuzda iki tane vardı inanın arkadaşlar, evin küçük çocuklarını bile kolluyordu hayvanlar. Boşuna bu hayvanları çobanlar sürülerinin yanında taşımıyor olsa gerek değil mi, şayet köpek alsam sivas kangal alırım...
Çağların bilgeliğini ara fakat dünyaya bir çocuğun gözleriyle bak !
Kullanıcı avatarı
salimcan22200
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen salimcan22200 »

benim babam veteriner oldugu icin hayvanlarla iliskim uzun zamandan beri var. ama bana sorarsanız kopek bakmak sorumluluk ıster benım fikrimce her kucuk cocugun bi kopegi olmalı ve kopek bakımı sayesinde sorumluluk bilinci daha erken oturur size tavsiyem cocugunuz varsa bi hayvan alın ister kopek olsun ister kedi veya kus
Did My Time
Kullanıcı avatarı
JaSLeeN
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen JaSLeeN »

benimde bi köpegim var cinsi Malteser adi ZUZU daha 5 aylik ve okadar $irin bi$eyki anlatamam. Ev de besliyorum ve evde ben nereye gidersem pe$imde gelir beni hic yalniz birakmaz. Bana $akasina evdekiler bagirirsa hemen havlar hep korur. Bakimi biraz zor evde sanki kücük yaramaz cocuk var gibi oyuncaklarini ben toplarim o bi dakika sonra dagitir evin her tarafina yada evde ne kadar terlik varsa oturma odasina getirir hep pe$inde olmak lazim ve oyun oynamayi cok seviyo pc basinda oturdugum zaman bana küsüyo onunla ilgilenmiyom diye. Yani köpekler bir cocuk gibidir capuk küserler ama biraz sevsen hemen bair$irlar. Aksam yattigim zaman onu sepetine yatiriyorum sabah bi kalkiyorum yanimda yorganin altina girmi$ uyuyo :D bebek i$te bebek
[url=http://imageshack.us][img]http://img139.imageshack.us/img139/2564/jas2cq0cn.gif[/img][/url]TuTKuYu GöRDüM GöZLeRiNDe...$eVKaTi SeZDiM eLLeRiNDe...YeLKeN aCTiM DeNiZLeRe...RüZGaRa TeSLiM oLuYoRuM BeN...
Kullanıcı avatarı
yaho_87
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen yaho_87 »

ben onu bunu bilmem ilk babanızdan izin alınacak :D
ya çaresizsiniz...
yada ÇARE SİZSİNİZ!!!
nurullah86
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen nurullah86 »

teşekurler
Kullanıcı avatarı
kurtadam5353
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen kurtadam5353 »

saol
Zamana karşı yarışabilme gücünü gösterebilme....
Kullanıcı avatarı
mahbazun
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen mahbazun »

Bana iki tane köpek lazım.Evin bahçesinde(1000 metrekare kadar) serbest olup bekçilik yapacaklar.Hangi köpek cinsi uygundur.
Yardımcı olabilecek var mı?Mazimus
Kullanıcı avatarı
maXimuS
Moderator
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen maXimuS »

bekçi istiyorsan alman kurdu yada çoban alcan :)
[color=#d10000]<?PHP [/color]
[color=#0000ff]echo ("[/color][b][color=#0051ff][i] When the rain keeps falling can't you hear me calling? For somebody new Someone just like you [/i][/color][/b][color=#002dff]");[/color]
[color=#e30000]?>[/color]