Hollywood'dan Bollywood'a

Vizyondaki filmler, tiyatrolar, haberler..
Kullanıcı avatarı
SoLaS
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Hollywood'dan Bollywood'a

Mesaj gönderen SoLaS »

Konu başlığında Hollywood'un yanına sıkıştırdığımız Bollywood sinema dünyasını bilmeyen dostlarımız için ufak bir not bırakalım;

Hindistan’da bulunan eski adı Bombay yeni edı Mumbai’deki Hollywood tarzı yerdir.
Aslında Bollywood çok ilginç özelliklere sahiptir. Dünyada en çok film çekilen ülke olan Hindistan filmlerinin dörtte biri burada çekilmektedir. Hatta bir rivayete göre Hollywood bir film çekerken Bollywood 3 tane bitiriyor, her film 3 Hollywood filmi uzunluğunda oluyor ve Hollywood filmlerinden daha çok izleniyor.

Hollywood'u sadece isim olarak tanıyan dostlarımıza yine ıhtan bir gönderme yapalım;

Hollywood California eyaletinin Los Angeles kentinde bir bölge. Ünlü ampül bilim adamı ( Ampülleri severim karanlığa ışık tut felsefesini şiddetlendiriyor ) Thomas Edison sinema ile ilgili bulabildiği tüm patentleri alınca ilk başlarda yoğun çekim yapılan New York artık bunalım yaratmaya başlamıştı. Edison’un avukatlarından kaçmak için yapımcılar film masraflarını kurtarmak veya Meksika’ya daha yakın olduğundan ve daha çok açık alan ve rahat çekim imkanı olan bu yere taşınmışlardır. Oyuncuların ve yapımcıların burada ikametlerinin yoğunlaşması sonucunda Amerikan sineması ile özdeşleşmiştir.

Genelde kahramalık konusu işlenir ve şu sıralar en çok kazanan oyuncusu Will Smith‘dir.
Kilise mutlaka filmler içersinde yer alır ve sanat bakımından üstündür.
Görsel önem verilir, Amerikan ekonomisinin yapı taşlarındandır.

Esas konumuza dönelim, sizi Hollywood'a bağlayan sanatçı hangisi dir.?
Hollywood'da efsane olarak gördüğünüz sanatçı kim.?

Not: Sadece oyuncu ismi değil oyuncunuz dan kısaca bahsediniz.

Hollywood Oyuncuları ( En azından benim bildiklerim ) ;)

julia roberts, edward norton, jim carrey, johnny depp, brad pitt, al pacino, robert deniro bruce wills, sandra bullock,
keanu reeves, george clooney, charlize theron, meg ryan, mel gibson, sean penn, tom hanks, john malkovich,
robin williams, marlon brando, nıcolas cage, alison larter, orlando bloom, kevin spacey, jackie chan, benicio del toro,
steve buscemi, sylvester stallone, elisha chutbert, angelina jolie, viggo mortensen, catherine zeta jones, jet lee
Anlaşılması bariz gerçekten daha zor bir şey yoktur.
K. Atatürk, Abraham Lincoln gerisi teferruattır.
Kullanıcı avatarı
SoLaS
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Re: Hollywood'dan Bollywood'a

Mesaj gönderen SoLaS »

Şu sıralar demek yanlış olur Hollywood'da görüldüğü günden beri özellikle hanımların hayranı olduğu kadar benim de favorim tabiki Johnny depp. En iyisi diyemiyorum çünkü halen onu görmediğimiz roller var. Umarım izleme fırsatı yakalarız. Kıssa dan hisse şudur deep den daha iyisini yapan çıkana kadar ki çıktığı zaman onu unutacağız anlamına gelmiyor bu ( bu nankörlük olurdu ) en iyisi depp dir.

Ne den mi ? ;
Blow filmi için araştırma yaparken kendi isteğiyle 2 gün boyunca hapiste yattı. Bence yeterli bir neden.
Anlaşılması bariz gerçekten daha zor bir şey yoktur.
K. Atatürk, Abraham Lincoln gerisi teferruattır.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Yıllardır Bruce Willis... İnsanı etkileyen ve heyecanlandıran ayrı bir rol tarzı var. Son oynadığı "Red" adlı filmde konusundan çok Bruce Willis'in oyunculuğuna puan verebilirim. Ayrıca Zor Ölüm, Mavi Ay, ve Altıncı His gibi filmlerini de unutmamak lazım...
Dreams
Kullanıcı avatarı
Emily
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Emily »

Öncelikle konu paylaşımı için teşekkürler güzel bir balık olmuş.
Benim tercihim genel de her bayan gibi komedi romantik ve dram dır.
İzlediğim film komedi ve aksiyon tarzında olacaksa evet ohnny depp olabilir.
Ama sadece klasik hollywood aksiyon filmi ise; Bruce Willis, Will Smiht, Al pacino, Robert deniro diye bilirim. Konuyu açan arkadaşımız gibi sadede gelirsek evet benim favorim Bruce Willis. :)
Angel.
neslihanyare
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen neslihanyare »

Bollywood menşei tüm filmler, kopya ve inanılmaz klişe dolu. Çok yol alacağını zannetmiyorum