Resmin Boyutunu Ayarlayamıyorum !!!

Flash, photoshop, fireworks v.b kullanılarak yapılan grafikler ve 3 boyutlu tasarımlar.
26berk
New Friend
New Friend

Resmin Boyutunu Ayarlayamıyorum !!!

Mesaj gönderen 26berk »

Arkadaşlar Elimde yeni çekilmiş bir vesikalık bir resmim var.Bu resmi Greencard'a başvurmak için kullanacağım.Tabi ki resimde bayağı bişey istiyorlar.Uğraştım ama bir türlü beceremedim.Az çok photoshop bilgim var.Nasıl yapacağım konusunda bana yardımcı olursanız.Kısaca anlatırsanız yapabilirim.İstenilen resmin özellikleri şu şekilde olacak.

ELINIZDEKI FOTOGRAFI TARATACAKSANIZ TARATACAGINIZ FOTO 50 MM VE 50 MM OLACAK YANI 5 SANTIMETREYE 5 SANTIMETRE VE 300 PIXEL 240 PIXEL COZUNURLUGUNDE VE DE 62.5 KILOBAYTI GECMEYECEK VE 24 VEYA 8 BIT RENKLI TARANACAK (ARKA FON ACIK RENKLI OLACAK BEYAZ MAVI GI SARI GIBI)

Aynen bu şekilde istiyorlar.Ben bir kaç tane yaptım ama resimde uzaman oldu.Yaptığım kısa bir araştırma sonucunda başvuranların çoğu resimdeki hatalar yüzünden kaybediyormuş.Bu yüzden resmi tam olarak istedikleri gibi yapmam gerekiyor.İsterseniz aşağıda kendi sitesine ait verdiğim linkten doğru ve yanlış olan resimlere bakabilirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

http://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx
26berk
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen 26berk »

Bu Photoshop çular nerede?Herşey yapmayı biliyoruzda bunu mu bilmiyoruz arkadaşlar?Neden yardımcı olmuyorsunuz?Bir sür başlık var photoshop üzerine resimler yapmak,sigara yapmak,arka plan yapmak.Bu en basiti bunu bilmiyormusunuz?
WaTcHFuL
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen WaTcHFuL »

Vermiş olduğun ölçüler doğrultdusunda yeni bir dosya açacaksın.

5x5 boyutunda
300x240 pixel
DPI olarakda 150 DPI seçebilirsin.

Dosyayı açtıktan sonra taramış olduğun resmi File/Place ile çağırıyorsun ve Ctrl + T (Transform) seçeneğiyle sayfaya göre büyütüyor yada küçültüyorsun.

Sonrasında kayıt işlemi gerçekleştir fakat dosyanın boyutuyla ilgili bir sıkıntı olursa dosyayı tekrar aç ve Image/Image Size kısmından DPI değerlerini düşürerek uygun boyuta getir.

Konuyu hortlattık galiba. 2006 yılıymış. :)
Kullanıcı avatarı
deneme
New Friend
New Friend
İletişim:

Re: Resmin Boyutunu Ayarlayamıyorum !!!

Mesaj gönderen deneme »

olsun konuyu yazan arkadaş eskiden yazmış ama hala bu konuda ne yapacagını bilmeyenler olabilir onlar için güzel bir deneyim ve bilgi olabilir.
bende bu deneyim ve bilgiye şu şekilde katılmak istiyorum
High Quality Photo Resizer şu programı kullanın hiç uraşmayın photoshop filan
canerkrca
New Friend
New Friend

Re: Resmin Boyutunu Ayarlayamıyorum !!!

Mesaj gönderen canerkrca »

Photoshopta resmi aç ( CTRL + ALT + I ) Kısayolu ile image size i ac ordan istedigin pixsel buyuklugunde ayarla