Bireysel e-mail koruma metotları ...

İnternet üzerindeki güncel haberler, değişiklikler, paylaşımlar.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Bireysel e-mail koruma metotları ...

Mesaj gönderen dJ4 »

Bu anlatacağım taktikler bireysel olarak şu programdan, bu siteden faydalanarak değilde kendi çabanızla mail hesaplarınızı istenmeyen mesajlardan koruyabilmek için yapılması gereken birkaç husus.

1* Forward mail atmak Internet adabınca kanımca çok saygısız bir davranıştır. Öğrenmek istediğiniz şeyleri öğrenmelisiniz birilire sizlere zorla birşeyleri öğretmeye çalışmamalı.

Birçok kişiye mail atmak istediğinizde tüm adresleri "Bcc:" kısmına yazdığınız takdirde o mesaj yine herkese gidecek hatta sadece o kişiye atılmış gibi gelecektir ;)

2* Herkesin görebileceği bir yere mail adresinizi yazmayın, yazmak zorunda kalsanız bile

isim[at]domain.com şeklide yazarsanız bi nebze daha güvenilir bir işlem yapmış olursunuz.

3* Bilmediğiniz sitelere oraya buraya mail adresinizi direk girmeyin mümkünse ikincil bir mail adresinizi illaki yazmanız gereken yerlere yazın.
Ninni

Mesaj gönderen Ninni »

1* Forward mail atmak Internet adabınca kanımca çok saygısız bir davranıştır. Öğrenmek istediğiniz şeyleri öğrenmelisiniz birilire sizlere zorla birşeyleri öğretmeye çalışmamalı.
bu şekilde gelen postaları çoğunlukla okumam bile.. herkese yolluyorum al sanada yollıyayım bari hesabı.. şahsa özel birşey değil... ayrıca sürekli ondan ona giderken aynı posta, nasıl ben başkalarının adreslerini görebiliyorsam başkalarıda benim adresimi isteğim dışında öğrenmiş oluyor ve buna bağlantılı olarak hiç tanımadığınız insanlardan gereksiz postalar alıyorsunuz... olurda gerçekten beğendiğim bir posta olursa ve bende başkalarıyla paylaşmak istiyorsam benden önce yollanan kişilerin adreslerini siler ve öyle yollarım. ve bunun bir tür saygı olduğunu düşünüyorum..
Kullanıcı avatarı
SteveVai
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen SteveVai »

saol dostum güzel bir bilgi olmuşş
Kullanıcı avatarı
KuPe
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen KuPe »

sizde sağolun..
[b][color=#ffff24][shadow=red]I don't wanna die...But I ain't keen on living either..This role I've been given..Not sure I understand!!![/shadow][/color][/b]
Kullanıcı avatarı
odinbey
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen odinbey »

gerçekten önemsiz gibi görünen fakat çok önemli bir konuyu irdelemişsin sevgili dostum...
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
uniden
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen uniden »

HİÇ AKLIMA GELMEZDİ! DEVENİN ÜSTÜNDE YILAN SOKACAĞI AMA ODA OLURMUŞ DEMEK ALKIŞLAR size bayım ...TEŞEKKÜRLER VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN SEN ÇOK YAŞA.
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

Valla çok sağol, iyi oldu bunu öğrendiğimiz.
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.
Kullanıcı avatarı
mourhuun
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen mourhuun »

Eline sağlık. ben işi daha da ileri götürüp "to" kısmına da kullanmadığım bi e mail adresi yazıyorum. Yahoo mail zaten paralı olacakmış. yahoo maillerimiz spamsız olacak galiba. her mail 1 cent (16 lira, 16bin lira gibi) olacakmış. artık doğru mu yanlış mı bilmiyorum.
Ayrıldı gönül yine bir tek eşinden
Bulmakta teselli batan akşam güneşinden
Alnımdaki hattı yaşımın matemi sanma
Her çizgi açıldı acı hicran ateşinden
İşsiz mühendisle yine yeniden
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

1 cent'in 16 lira olması durumu yanlış 1.3 ykr ye denk geliyo yaklaşık olarak ve 13bin500tl'ye ;) Böyle bir söylenti uzun zamandır var bunu bir spam önleme yöntemi olarak düşünüyorlar normal mail gönderip alan kişiler için bir maliyet doğurmayacak fakat reklamcı ve kötü niyetli kişiler için maliyet doğuracak, zaten haberleşmek için herşeye neredeyse para ödüyoruz mail içinde olması bence normal ve faydalı olur. Söylediklerine göre bu maliyeti zaten internet servis sağlayıcınız karşılayacak ve dolayısıyla atıyorum adsl faturanıza eklenecek bu maliyet.

Gönül ister olmasa ama ne yazık ki devir öyle bir devir gibi ücretsiz herşey kötü yönlere çekilebiliyor, ben herzaman derim aslında ücretsiz görünen herşeyin maliyeti parasını ödemekten daha büyüktür kurtlar vadisinde baranonun bir sözü bana hayat felsefesi oldu dünyada herşeyin bir bedeli vardır yanlız ödeme biçimleri farklıdır ...

Keşke hiç birşeyin bedeli olmasa ama siz deyin ki bu dünyanın kuralı böyle ben diyeyim ki insanoğlu daha buna hazır değil, Internet bunun en güzel ispatıdır herşeyiyle, mp 3, divx, email hepsi kötüye kullanıldı ve daha birçok şey kötüye kullanılmaya devam ediyor ve devam edecek ve Internet daha da kirlenecek ta ki birileri biryeş yapıncaya kadar, itiraz eden olabilir ama kanımca bedellendirmek en iyi kontrol yöntemidir ...
istanbul01
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen istanbul01 »

teşekkürler