Windows 8 nasıl yüklenir?

Windows İşletim Sistemleri hakkındaki sorunlarınız.
icrebah
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen icrebah »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8, ilk ön sürümü olan Developer Preview ile kullanıcılara sunuldu.Bu sürüm, geliştiriciler için hazırlanan bir sürüm olduğundan henüz piyasaya çıkacak versiyondan oldukça uzak. Bu sebeple yeterince stabil değil ve bazı problemleri mevcut.

Oldukça büyük bir değişimin sonucu olarak ortaya çıkan Windows 8, henüz tüm bilgilerimizi emanet edebileceğimiz seviyede değil. Bu sebeple hergün kullandığımız bilgisayarımıza format atıp Windows 8 kullanmaya başlamak çok mantıklı değil. Üstelik format süreci ve olabilecek bilgi kayıpları da cabası. Ancak tüm bunların dışında Windows 8′i kurmanın ve kullanmanın daha güvenli bir yolu mevcut: Sanal bir makine oluşturmak.

Oluşturacağımız sanal bir makine ile bilgisayarımızın içinde ikinci bir sanal bilgisayar yaratmış oluyoruz. Dolayısıyla asıl kullandığımız sistemin dışında istediğimiz zaman devreye alabileceğimiz bir işletim sistemimiz daha oluyor. Şimdi sizlere kullanmakta olduğunuz bilgisayarda nasıl bir sanal makine oluşturacağınızı ve Windows 8 yükleyeceğinizi adım adım anlatacağız. Bu yöntem sayesinde hem bilgisayarınızı normal şekilde kullanmaya devam edebilecek hem de Windows 8′i deneyebileceksiniz.

kaynak ve haberin devamı : mynet.com