Format sırasında mavi ekran

Windows İşletim Sistemleri hakkındaki sorunlarınız.
donjuann
New Friend
New Friend

Format sırasında mavi ekran

Mesaj gönderen donjuann »

slm arkadaslar bende medion marka bir laptop var hard diskin modeli western digital WD1600BEVS şu anda vista yüklü xp ye cevirmek istedim ama f8 kabulden sonra ki bölüm seçimi yerinde disket yok dior c yada d sürücüm gözükmüyor ve ardından mavi hata ekrani çıkıor bundan uzun bir süre önce masaüstü pc im de de ayni sorunu veriyordu format baslangicinda f6 ya basıp disket takıyordum ama şu an hem bu marka hard diskin modelinin bu programini bulamiyorum hemde disket olmadan laptopa bunu nasıl uygularim.. ayrıca ram in birini cikarıpta denedim ama olmuyor acil yardim ederseniz sevinirim saygılar...
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Hiren boot cd ya da minipe tarzı bir programla sistemi baştan başlatıp daha sonra bu programların içinde barındırdığı partion magic ya da true image tarzı bir programla disc'i formatlamanız daha iyi sonuç almanızı sağlayabilir. Bir çeşit yazılımsal koruma engelliyor olabilir yapmak istediğiniz işlemi.
Kullanıcı avatarı
tarlaci
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen tarlaci »

sp3 lü bir kurulum cd si ile xp yi kurabilirsin.
Kullanıcı avatarı
yibitcan
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen yibitcan »

Böyle bir olay benim akrabamın laptobunu aldığımız da benim başıma gelmişti.free dos istemiştik fakat linux olarak gönderdiler.hard disk'i görmeyince BAŞLANGIÇ DİSKETİ gerekir bu BAŞLANGIÇ disketini disket sürücüsü olan bilgisayardan yapabilirsin.disketten de cd ye kopyala.bununla ilgili bir program var aslında fakat adını hatırlamıyorum
Kullanıcı avatarı
SeTH
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen SeTH »

Eğer elinizdeki laptopun hdiski SATA ise, elinizdeki mevcut XP cd si hdiski ve mevcut laptop anakartının chipsetinin tanıyamadığı için yükleme gerçekleşmiycektir. Netten veya üreticisinin firmasından sürücüyü çekip, nlite programı ile XP cd sine entegre ettikten sonra problemsiz bir şekilde yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz...
dyropse
New Friend
New Friend

Re: Format sırasında mavi ekran

Mesaj gönderen dyropse »

kardeşim burda söylenenlerin hiç biri senin işini görmez. senin laptopun hdd si satalı. yani eski tip ide lilerden. değil. şimdi googledan sata xp driver ları indiriceksin sonra nlite programını. elimizde xp cd miz var. onu pc ye takalım ve masaüstüne kopyalayalım. indirmiş olduğumuz nlite programını açalım. araştırırsan daha sağlam şekilde yazan olmuştur ben sana olayın özünü anlatıyrum. nlite içine xp yi atıcaksın ve sata xp driverlerini entegre ediceksin. sonra boş bi cd takıp cd ye cekiceksin. satalı xp cd si diye geçer bunlar.

bunu yapmasının tek sebebi var. senin laptobunun hard diski satadır. sata laptoplarda genelde bu sorunlar vardır. ide olsa win 95 cd si tak gene tanır :D ama sata lılarda böyle bi ihtiyac duyuyor. hatta pm den msj at msn imi veriyim daha ayrıntılı anlatırım