dvd-r /dvd+r

BIOS ve Firmware güncellemeleri.
Kullanıcı avatarı
knowge
New Friend
New Friend

dvd-r /dvd+r

Mesaj gönderen knowge »

Daha öncedende bildiğim iki format dvd yazmak ve okumak üzerine ... fakat su an yapamadığım sey + formatla yazılmış olan dvd yi okutamamak dvd me...bir kaç şey okudum okudum hakkında yalnız benim ki eski bir dvd değil samsungun dual bir dvd si...firmware ile guncellemem lazım diye okudum fakat biraz tehlike li bir işmiş...bu konu uzerinde ehl arkadaşlardan bilgi bekliyorum
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

tabi mumkun olur lakin bu islemi yapmadan once dikkat edeceginiz seyler var birincisi ilk once kendi firmware nonuzu tespit etmek bilgisayar acılırken dvd-rom surucusunun yaninda ki rakkamlari pause yaparak kaydedin, daha sonra enter'a basip makinenin acilmasina devam edin daha sonra kesinlikle surucunun kendi sitesinde arayin oradan indirin orada elinizdeki firmware'den yenisine yuskeltilip yukseltilebileceginden emin olun bazılarında bu mumkun olmaz ve bu is cok onemli kesinlikle doğru firmware olması lazım

ikinci etapta

cdrom surucuyu master olarak takmalisiniz ve bağlı olduğu kablodaki slave surucu varsa ne olursa olsun cikmasi lazım sadece o takili olmalı

guncellemeyi yapacağınız yerde eğer windows ortamıysa guvenli kipte acmalisiniz acilis sirasinda f8 e basarak bu durum xp'de mumkundur.

en sonunda indirmis oldugunuz surucuyu guvenli kipte yuklemelisiniz islem bitince tekrar makineyi baslatmalisiniz.

lakin guncelleme sırasında da kesinlikle elektrik kesilmemelidir.