ADSL kota aşımı

Network kurulumları, ADSL, VDSL v.b. internet bağlantı sorunları.
lincoln1072
New Friend
New Friend

ADSL kota aşımı

Mesaj gönderen lincoln1072 »

merhaba. arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.
hemem hemen her ay kotayı aşıyorum. o kadar fazla internet kullanmıyor olmama rağmen. bilgisayarcıya sordum, açık olan tüm internet sayfalarını, msn yi falan kapat ve ağ bağlantılarımdan kullandığın internet bağlantısının durum sayfasına bak dedi. şuan baktım şayfalar kapalı ve interneti kullanmıyor olmama rağmen durum sayfasında alınan ve gönderilen kısımda sürekli bir artış var. bunu nasıl önleyebilirim. anlaşılan bu yüzden kotayı aşıyorum. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Re: ADSL kota aşımı

Mesaj gönderen taNGo »

Bilgisayarınıza virüs ya da trojen bulaşmış olabilir. Bu nedenle isteğiniz dışında arka planda uygulamalar çalışıyor ve internetten veri alıp gönderiyor olabilir. Ayrıca kablosuz modeminiz şifresiz ya da tahmin edilebilir bir şifresi varsa dışardan başkaları internetinizi kullanıyor olabilir. Denedikleriniz doğrultusunda aklıma gelen ve yapabilecekleriniz şeyler şunlar:

- Bilgisayarınızı bir virüs programı ile virüs taraması yaptırın. Bu şekilde virüsler temizlenmezse bilgisayarınızı temiz bir kurulumla (format) yeniden yükleyin.
- Kablosuz modeminize bir şifre ekleyin ya da varolan şifrenizi değiştirin.
Dreams