usb modemde otomatik bağlanma

Network kurulumları, ADSL, VDSL v.b. internet bağlantı sorunları.
ophidian
New Friend
New Friend

usb modemde otomatik bağlanma

Mesaj gönderen ophidian »

arkadaşlar usb modem kullanıyorum.ve elle bağlanıyorum pc yi açarken otomatik bağlanmıyo ethernet olmadığı için.bunu nasıl otomatik yapabilirim.yani pc açıldığında modemim nete bağlansın direk.nasıl olcak?
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Bazı usb modemlerde kullanıcı adı ve şifreyi modemin arayüzünde tutamadığı için genelde bağlantı için şifre sorar.Fakat ethernet bağlantısı olan modemlerin kendi hafızasındaki kullanıcı arayüzünde şifre otomatik kayıt edilir (yani pcden bağımsız). Bu yüzden çoğu usb modemde sürekli şifreyi tanıtmak ve elle bağlanmak zorundasınız.
Dreams
ophidian
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen ophidian »

taNGo yazdı:Bazı usb modemlerde kullanıcı adı ve şifreyi modemin arayüzünde tutamadığı için genelde bağlantı için şifre sorar.Fakat ethernet bağlantısı olan modemlerin kendi hafızasındaki kullanıcı arayüzünde şifre otomatik kayıt edilir (yani pcden bağımsız). Bu yüzden çoğu usb modemde sürekli şifreyi tanıtmak ve elle bağlanmak zorundasınız.
yani! çaresi yokmu? vardır mutlakada nese genede sağol
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Bağlantı protokolüyle ilgili bir durum bu her usb modem desteklemeyebilir ama mesela zoom marka usb modem sürekli bağlı olma özelliğini desteklemektedir. Bazı usb modemlerde taNGo'nun söylediği kendi arabiriminde şifreyi saklama özelliğine sahip yani sizin modemin bu özelliği olup olmadığı önemli. Mesela zoom için belkide bu bütün modemler için geçerli olabilir bu konuda bilgim yok PPPoE ayarına göre değişikli gösterebilyor o ayarı değiştirmeyi denersen deneme yanılma yöntemiyle doğru soruca ulaşibilirsin. Çevirmeli bağlanan birçok usb modemi o hale getirmişliğim var ama dediğim gibi deneyerek buldum ben de :)
Kullanıcı avatarı
dEEp
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen dEEp »

Usb modemlerin %90 gibi bir bölümü numara çevirilmesini gerektirir..Adam marka modemlerde bu özellik vardır,modem arayüzüne girilebilir,ethernet modem gibi kullanılabilir..Alcatel Speedtouch,Pikatel Usb,Datron Usb,Edimax Usb,Zoom Usb,Karel Usb ve diğer modemler standart ayar olarak numara çevirmeyi gerektiren modemlerdir..Protokol ayarlarını değiştirmek pek bir çözüm olmaz gibi..Ancak ethernet tabanlı olupta,usb kullanılan modemlerde bu tarz bir özellik mevcuttur..
Ne dava haramisi, ne entelektüel sanat çığırtkanı, ne ütopya devşirmeni. Kuş olup uçtuk semaya..
prestige
Slow Friend
Slow Friend

yardım bağlantı sorunu

Mesaj gönderen prestige »

adsl kullanıcıyım fakat pc internete bağlayamadım ağ bağlantı görüntüsünde giden sayısı sürekli değişirken gelen sayısında bir değişiklik olmuyor tcp ıp elle yeni numaralar verdim 10.02.00 bu numaraları en son tamam dediğim de üstteki ile alt şeyler çakışıyo gibi bişiyler yazdı kullanıcı 0byt olarak ayarladığı için felan dedi bende otomatik olarak yaptım yine modemde adsl ışığı sürekli yanıyo bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum bu arada ethernet le bağlanıyorum
Kullanıcı avatarı
dEEp
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen dEEp »

Modem otomatik ip alıyorsa elle vermene gerek yok.. Verdiğin ip numarasına uyumlu olan modem de yok zaten.. Otomatik alsın.. Olmuyorsa yapabileceğin tek şey var,çok fazla modem ayarları ile oynamışsan,fabrika ayarlarına döndür modemi ve protokol ayarlarını yap..Enkapsulasyon,protokol ayarlarında PPPoE seçmelisin,VPI : 8 VCI: 35 olmalıdır.. PPPoA şu zamanda pek çok kullanılmıyor,santrallerle alâkalı birşey.. Kullanıcı ismi/şifreni gir tüm ayarlarını tamamla.. Veyahut müşteri hizmetleri ile irtibata geç,tüm bunları yaptıktan sonra düzelmiyorsa.. Dns kaynaklı bir sorunda olabilir.. 66.249.85.99 ip olarak gir bunu tarayıcıya,google anasayfası açılırsa anla ki dns kaynaklı..
Ne dava haramisi, ne entelektüel sanat çığırtkanı, ne ütopya devşirmeni. Kuş olup uçtuk semaya..
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Zamanında bende çok aramıştım dayımın pc için otomatik bağlanma bulamamıştım ama mutlaka vardır. Macro benzeri birşeyle yapılabilir, oturum açıldığı gibi numara çevirebilir mesela, imkansız değil.
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Daussila
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen Daussila »

PCI veya USB ADSL modem kullananlar, işletim sistemi açıldıktan 10-15 saniye sonra modemlerinin kullanıma hazır hale geldiğini biliyor. Internet bağlantısını başlatmak için ise normal şartlarda manuel olarak işlem yapmak zorunda kalınıyor.

Bilgisayarınız her açıldığında, PCI veya USB ADSL modeminizin otomatik olarak Internet bağlantısını gerçekleştirmesini; bağlantı koptuğunda da tekrar bağlanmasını sağlayabilecek bir yazılım mevcut. CiDial.

183 KB'lık bu programı kurduktan sonra yapmanız gereken, ayarlar bölümünden (settings) ADSL bağlantınız için kullandığınız çevirmeli bağlantıyı göstermek ve ayarları kaydedip çıkmak. Bilgisayarınızı her açtığınızda bu programın çalışmasını ayarlamak için ise, "Başlat" menüsündeki "Startup" veya "Başlangıç" klasörünün içerisine CiDial programının kısayolunu yarayın. Program kendisini "\Program Files\CiDial\" klasörü altına kaydediyor.

CiDial programını download etmek için PCI veya USB ADSL modem kullananlar, işletim sistemi açıldıktan 10-15 saniye sonra modemlerinin kullanıma hazır hale geldiğini biliyor. Internet bağlantısını başlatmak için ise normal şartlarda manuel olarak işlem yapmak zorunda kalınıyor.

Bilgisayarınız her açıldığında, PCI veya USB ADSL modeminizin otomatik olarak Internet bağlantısını gerçekleştirmesini; bağlantı koptuğunda da tekrar bağlanmasını sağlayabilecek bir yazılım mevcut. CiDial.

183 KB'lık bu programı kurduktan sonra yapmanız gereken, ayarlar bölümünden (settings) ADSL bağlantınız için kullandığınız çevirmeli bağlantıyı göstermek ve ayarları kaydedip çıkmak. Bilgisayarınızı her açtığınızda bu programın çalışmasını ayarlamak için ise, "Başlat" menüsündeki "Startup" veya "Başlangıç" klasörünün içerisine CiDial programının kısayolunu yarayın. Program kendisini "\Program Files\CiDial\" klasörü altına kaydediyor.

CiDial programını download etmek için.

http://pages.sbcglobal.net/cgblack/cidial.exe

pclabs
[img]http://img135.imageshack.us/img135/6531/sffoy5.jpg[/img]