Yeni Ekran Karti Ve Ram !

Ekran kartları, ses kartları, ramler, webcam, işlemciler v.b. gibi donanım sorunları ve paylaşımları.
Kullanıcı avatarı
MERTSAKAT
New Friend
New Friend

Yeni Ekran Karti Ve Ram !

Mesaj gönderen MERTSAKAT »

Arkadaşlar ilk öncelikle herkeze iyi günler.Ben bilgisayarımı 2003 yılında aldım şimdi bilgisayarımın özelliklerini aşağıda vericeğim.Buna göre benim alcağım ekran kartı ve ram hangi özelliklerde olmalı ? ve uyumluluk bakımından bilgisayarım ile hangi özelliklerin uyuşması lazım ?Sadece girişleri uyuşması yeterlımıdır?

PC OZELLIKLERI :

Ek Bilgi : PC--> DDR1

CPU Türü : Intel Celeron D 315, 2266 MHz (17 x 133)

Anakart Adı : Asus P4V8X-X

İşletim Sistemi : Microsoft Windows XP Professional

Ekran Kartı : GeForce FX 5200 128 MB ( 32 bit )

Ram : 512 MB Hızı --> PC3200 (400 MHz)
Kullanıcı avatarı
cakalcan
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen cakalcan »

arkadaşım işte ana kartının incelemesini yapabilecegin linki
http://tr.asus.com/products.aspx?l1=3&l ... odelmenu=2

senin ana kartına uyumlu ekran kartı agp olan ekran kartlarından istedigin ekran kartını alabilirsin ama 512 mb ekran kartı aldıgında eger enerjisini powersuply den alan ekran kartı alacak olursan powersuply 400 yada 450 watın üstünde olmalı eger 300 yada 350 watlık bir powersuply kullanıyorsan vede 512 mb olan bir ekran kartı alacak olursan powersuply kaldırmayabilir ve bilgisayarın resetleyebilir ram konusundada yine 1gb 400mhz ram kullanabilrsin bende şuanda 2 adet 1gb 1 adet 512 bir adette 256 mb ram takılı senin pcde 3 slot var ise 3 adet 1gb 400 mhz ram takabilirsin vermiş oldugum adresten inceleyebilirsin anakartına uyumlu olan kullanabilecegin donanımları başıma gelmişti böyle bişeyde yazayım dedim benim bilgisayarımda seninki gibi idi ama ben yavaş yavaş degiştirdim parçalarını