Okul mu dersane mi?

ÖSS'ye hazırlık ve dershane sorunlarınız.
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Zeko yazdı:Tabi ki okul, okuldan diplama alıyorsun dershaneden değil

Aldığın diploma öss de işe yarıyor mu peki? Össden geçesin ki diploma işe yarasın.Böyle düşün bir de zeko?Dersane olmasa bilgin olmayacak,okul insana birşey vermiyor.Bunun herkes farkında zaten.
Başkaları gitmiş olur, gidince;
Bir sen yakınsın, uzakta kalınca..
Kullanıcı avatarı
Zeko
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zeko »

o zaman okullar kalkksın ya parası olmayanlar onlar ne yapacak okula parası yetmeyenler dershaneye ne vericek neden o zaman doğuda okulu bile düzgün olmayanlar öss de birinci oluyor birde böyle düşün dilemma...
[i][b]Tek cümlelik bir nokta değilim...[/b][/i]
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Yada şöyle diyelim karşına iki seçenek koysalar ya dersane ya okul. İkisinden birini seçeceksin. Hangisi? Ben dersane derim çünkü önümüzdeki sınav öss ve dersanelerin insanı össye daha iyi hazırladıkları kesin. Amaçları o zaten. Doğu'da okulu düzgün olmayıp üstüne dersaneye gitmeyip 1. olan birini ben hiç duymadım. Varsada bu kişinin kendi öğrenme isteği, kendi aklından kaynaklanıyordur. Dediğin gibi okulu düzgün değil okulla bir alakası yok. Belki daha gelişmiş bir yerde büyüse iyi bir dersaneye gitse çocuk dünya'ya sığmayacak uçcak gitçek uzaya
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Zeko
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zeko »

ya kardeşim o zaman soruyu şöyle yapalım'' össye hazırlanmak için dershaneyi mi tercih edersin okulu mu?'' o zaman dersanenin hakkı çıkar dediğin gibi öğrenme isteği o zaman herşey bizde bitiryormuş değil mi? bana bize bişey anlatan yok diyorsan veya anlayamıyorum o ayrı mesele
[i][b]Tek cümlelik bir nokta değilim...[/b][/i]
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Zaten soru bir bakıma öyle, ama şu da var bilgi okulda mı öğreniliyor dersanede mi?

(Birkaç mesaj daha vardı ama sanırım arızadan dolayı silinmiş.)
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

ya hayat niye öss ye endeksli önemli olan bilgi ezber yerine öğrenmek daha iyi
sistem yanlış
yanlışa yanlışla gitmekde yanlış yani kısaca sistem değişmezse diplomayı okuldan eğitimi dersaneden alcağız
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

ilteris'e katılıyorum amaç öğrenmek değilki öss o yüzdende dersane. Dersanede bilgiden çok öss mantığını kapıyorsun belli başlı soruları öğreniyorsun, pratik yoldan soruları çözmeyi öğreniyorsun temel bilgi bile olmuyor bazı konularda. F*ck the system yani
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
bengü_89
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen bengü_89 »

güzel bir konu...bana kalırsa gerek öss de gerek diğer sınavlarda dersane şart diye düşünüyorum. okulda verilen eğitimi yadırgamak anlamına gelmiyor bu ama hepimiz biliyoruz ki dersanelerin öğrencilere ilgisi okuldan daha fazla eğer böyle olmasaydı, insanlar dersanelere ihtiyaç duymazdı.milli eğitime saygı duyuyorum ama ben milli eğitim bakanı olsam 2 yıl tatil ederdim okulları ve sistem tamamen değişirdi.
Seveceğiniz insan yaşamınıza,
Başkalarının paylaşamayacağı ayrıcalıklar getirmeli...
Sadece size ait olan, özel dünyaya uyum sağlayabilmeli
Sizinle birlikte yaşayabilmeli...
ibrahimtiyek
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen ibrahimtiyek »

kesinlikle okuldur çünkü okul egitimi verir dersanede pekiştirir
Kullanıcı avatarı
asu_asu
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen asu_asu »

okul eğitim merkezidir.her türlü bilgiyi ilk olkuldan alırsın. ama dersane okuldan aldığın bilgileri pekiştirir ve pratik kazandırır. eğer bi kişi isterse pratik de olur bilgilerini de pekiştirir bu nedenle dersane fazla önemli değil.zaten doğu bölgelerimizde nice madur arkadaşlarımız var dersaneye gidemeyip tıp,hukuk,eczacılık vs... kazanan.bu arkadaşlar en güzel örnek bence.!DERSANE ÖNEMLİ DEĞİL!