AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

Yazar: »


Üniversiteler forumunda bulunan AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? konusunu görüntülüyorsunuz...

Üniversitelerdeki sorunlar, okuduğunuz veya bitirdiğiniz üniversiteler.

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

Mesajgönderen taNGo » 11-02-2019 15:35

Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri kayıt yenileme işlemlerini Anadolu Üniversitesi'nin aof.anadolu.edu.tr web sitesi üzerinden yapabiliyor.

Resim

AÖF kayıt yenilemek için sırasıyla alttaki adımların uygulanması gerekiyor;

1- Öncelikle https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ web sayfasına erişiliyor.
2- Açılan sayfadan Kayıt Yenileme bağlantısına tıklanarak T.C. Kimlik Numarası veya E-posta adresi ve Şifre ile giriş yapılması gerekiyor.
3- Sisteme giriş yapıldıktan sonra Ders Seçimi işlemi yapılıyor. Ders Seçim işleminden sonra, sistem tarafından banka ödeme bilgileri oluşturuluyor.
4- Oluşturulan banka ödeme bilgileri ile Ziraat Bankası Şube ve ATM'lerinden seçilen dersler için kayıt yenileme ödemesi yapıldıktan sonra kayıt yenileme işlemi gerçekleşmiş oluyor. Ayrıca, bankaya ödeme yapıldıktan sonra tekrar https://aof.anadolu.edu.tr adresine kullanıcı girişi yaparak Kayıt Yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğinin kontrol edilmesi gerekiyor.

AÖF KAYIT İŞLEMLERİ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

UYARI: AÖF'nin yeni kayıt yenileme sistemine göre artık ders seçimi yapılmadan banka ödeme bilgileri oluşturulmuyor. Bu nedenle öğrenciler sadece ders seçim işlemlerini tamamladıktan sonra banka ödeme bilgilerini görebiliyor. Son işlem olarak bankaya kayıt yenileme ödemesi yapıldıktan sonra ise kayıt yenileme işlemi tamamlanıyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Üniversiteler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.