Karabük Üniversitesi Aktüerya ve Risk Yönetimi Bölümü

Üniversitelerdeki sorunlar, okuduğunuz veya bitirdiğiniz üniversiteler.
kbuaktuerya
New Friend
New Friend

Karabük Üniversitesi Aktüerya ve Risk Yönetimi Bölümü

Mesaj gönderen kbuaktuerya »

Karabük Üniversitesi, Aktüerya ve Risk Yönetimi Bölümü, İşletme Fakültesine bağlı olup TM1 puan türüyle alım yapmaktadır, bölümümüzü benzer bölümlerden ayıran en temel özellik öğrencilerimize Aktüerlik eğitiminin yanında Risk Yönetimi alanında da eğitim verilmesidir, bu doğrultuda mezunlarımız rakiplerinden daha avantajlı konuma sahiptirler. Geleceğin meslekleri arasında gösterilen Aktüerlik, Üniversitemiz bünyesinde öğrencilere geniş seçmeli ders imkanı sunup, istedikleri alanda uzmanlaşmalarını sağlamaktadır.Türkiye'de ilk ve tek Risk Yöneticiliği alanında eğitim vererek geleceğin Risk Yönecilerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bölüm mezunlarimiz hangi alanlarda çalışabilir?
Kredi Derecelendirme Kuruluşlarında, Borsacılık alanlarında, Bankalarda, Sigorta Şirketlerinde, Finans Kurumlarında, Sosyal Güvenlik Kurumlarında, Üniversiteside Uzman Statüsünde, Risk Yönetim alanında, Fon Yönetim Şirketlerinde, Devlet Kurumlarında, kısacası ekonominin her dalında çalışma imkanına sahiptirler, Aktüerya Bölümü mezunları, kamu ve özel sektörde İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile İstatistik Bölümü Denkliği YÖK tarafından onaylanmış olup, Bölüm mezunlarımız kendi alanlarından yanı sıra İİBF ile İstatistik Bölümü alanında da geniş iş imkanlarına sahiptirler.

Bölüm facebook sayfası; www.facebook.com/kbuaktuerya