üniversite için yurtdışı mı türkiye mi? (yardım)

Üniversitelerdeki sorunlar, okuduğunuz veya bitirdiğiniz üniversiteler.
danja
New Friend
New Friend

üniversite için yurtdışı mı türkiye mi? (yardım)

Mesaj gönderen danja »

merhaba ben bu konu hakkında uzun süredir araştırma yapıyorum :book: sat sınavı gibi sınavlar arastırdım.bu yıl 12. sınıf olacagım ve universite egitimim icin karar vermekte bıraz zorlanıyorum sizce yurtdısında egitim almak mı yoksa turkiyede egitim almak mı daha iyi olur? evet turkiyede de kalıteli universiteler var ama yurtdısının kalitesi daha cazip geliyor ornegin kanada amerika universiteleri vs. kafam cok karısık :roll: :-( tm öğrencisiyim ve dil konusunda sorunum da yok ama ne yapmalıyım bılmıyorum tavsiyelerde bulunursanız sevinirim simdiden tesekkürler :')
sevgiselim
New Friend
New Friend

Re: üniversite için yurtdışı mı türkiye mi? (yardım)

Mesaj gönderen sevgiselim »

Yurtdışı üniversite eğitiminde Hangi dili öğrenmek isterseniz isteyin 100 saatlik bir dil eğitimle üniversiteye başlayabilir duruma gelemezsiniz. Ayrıca tıp, diş hekimliği, eczacılık gibi bölümleri düşünen öğrenciler için Avrupa Üniversitesinin sağladığı koşulların ve laboratuvarların çok iyi olduğunu düşünmüyorum. Herşeyden öte Makedonya'da bulunan hastanelerin birçoğu yetersiz durumda. Türkiye'de bulunan poliklinikler kadar hastaneler. Hastane sayısı da oldukça az üstelik. Böyle bir ülkede nasıl gidip Tıp yada diş hekimliği okuyabilirsiniz. Eğer üniversitede bu bölümlerden mezun olan öğrenci sayısını incelerseniz Türk mezunların ne kadar az sayıda olduğunu görürsünüz. Üniversitedeki kişilerin çoğunluğu ayrımcılık yapıyor. Ayrıca kendi kültürümüzden bizi uzaklaştırmak istiyorlar.