İstanbul Aydın Üniversitesi (Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu)

Üniversitelerdeki sorunlar, okuduğunuz veya bitirdiğiniz üniversiteler.
kubra_iris
New Friend
New Friend

İstanbul Aydın Üniversitesi (Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu)

Mesaj gönderen kubra_iris »

Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) 1995 yılında kurulmuştur. Bu Vakıf 2003 yılında, ülkemizin kalifiye eleman açığını kapatmak ve istihdam sorununa çözüm olabilmek adına, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvurarak, Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu’nun kurulmasını talep etmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca 26.09.2003 tarih ve 106 sayılı Genel Kurul Kararı ile Türkiye’de ilk kez, doğrudan Yükseköğretim Kurulu’na bağlı olarak Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu kurulmuştur.

Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu ülkemizin sanayi ve iş dünyasının ve daha ileri bir hedef olarak Avrupa Birliği ülkelerinin kalifiye eleman ihtiyacını dikkate alarak 12 program önerisinde bulunmuştur. 2004–2005 eğitim-öğretim yılı için İngilizce Hazırlık Programı ile 12 birinci ve 12 ikinci öğretim programı olmak üzere verilen 2000 kontenjandan 1818 öğrenci ile eğitim-öğretime başlanmıştır.

2005-2006 Eğitim-öğretim yılında toplam olarak 2915 öğrenci öğrenim görmüştür.

2006–2007 eğitim-öğretim döneminde İngilizce Hazırlık Programı ile birlikte birinci öğretim ve ikinci öğretim toplam 45 programa yükselmiştir. 2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemiz Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu’nda; yeni gelenlerle birlikte toplam 4767 öğrenci eğitim-öğretim görmüştür.

2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında İngilizce Hazırlık Programı ile birlikte gündüz öğretimi 29 ve ikinci öğretim 20 olmak üzere program sayısı 49’a yükselmiştir. 2007-2008 eğitim-öğretim yılında yaklaşık 6039 önlisans öğrencisi öğrenim görmektedir.
Doğrudan Yükseköğretim Kurulu’na bağlı olacak İstanbul Aydın Üniversitesi’nin kuruluş çalışmaları yapılmış ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na önerilmiştir. Bu öneri Yükseköğretim Kurulu Genel Kurulu’nca uygun görülmüştür. Gerekli yasal prosedür izlenerek 18.05.2007 tarih ve 26526 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 5656 Ek-73 sayılı kanunla İstanbul Aydın Üniversitesi kurulmuş ve tüzel kişilik kazanmıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi Kanunu’nda aşağıdaki birimler kurulmuştur.

- Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sosyal Bilimler Enstitüsü

- Fen-Edebiyat Fakültesi
- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
- Güzel Sanatlar Fakültesi
- İletişim Fakültesi
- Hukuk Fakültesi
- Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
- Eğitim Fakültesi
- Diş Hekimliği Fakültesi

- Yabancı Diller Yüksekokulu
- Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu
kubra_iris
New Friend
New Friend

Re: İstanbul Aydın Üniversitesi (Anadolu Bil Meslek Yüksekok

istanbul Aydın üniversitesi;Atatürk ilkelerine bağlı ,düşününen , teknolojiyi kullanma gücüne sahip, yabancı dil bilen, araştıran, ürete bilen birey yetiştirmeyi hedeflemektedir.
kubra_iris
New Friend
New Friend

Mesleklerinde başarıya ulaşmış ,tecrübeye sahip ,bilgili anlayışlı bir Öğretim kadrosuna sahiptir.
kubra_iris
New Friend
New Friend

''Yorucu maratonunu ardından aydınlığa''
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
kubra_iris
New Friend
New Friend

Atatürk'ün ;''Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz.İdrak ve ahlakta bu işe yardım eder.Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler ,zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar.Ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim.'' sözü örnek alan Aydınlı gençler :
SABANCI ÜNİVERSİTESİ BASKETBOL C KATEGORİSİNDE
ERKEK TAKIMINDA 3. OLMUŞTUR
kubra_iris
New Friend
New Friend

Bloklarının her katında kafeterya bulunmaktadır.
kubra_iris
New Friend
New Friend

Anadolu yakasından , metrobüsle ulaşım 1 saat