Tercih konusunda ÖNERİM VAR!... Geleceğini garantilemek iste

Üniversitelerdeki sorunlar, okuduğunuz veya bitirdiğiniz üniversiteler.
Adv
New Friend
New Friend

Tercih konusunda ÖNERİM VAR!... Geleceğini garantilemek iste

Mesaj gönderen Adv »

Okul tercihimi yaparken kararımı en çok etkileyen şeyleri paylaşmak istedim. Sizlere de faydası olur belki.
• Daha okula başlamadan mezun olunca işsiz olmak korkutuyordu beni. İlk önceliğim gelecek garantisini sağlayabilcek üniversite olmalıydı.
'’İstanbul Aydın Üniversitesi iş ortakları sayesinde siz okurken işinizi hazırlıyor.’’ Mezunlarının %86 sını işe yerleştiren ve geleceğinizi garantileyen bir üniversite. Bunu görünce incelemeye aldım okulu ilgimi çekti.

• Bir de gerçek iş deneyimini okurken sağlayabilmek önemliydi benim için. Mezun olunca iş hayatında sudan çıkmış balık olmak kötü olurdu. Teoride ne kadar bilirsen bil pratik olmadan bi işe yaramazdı.
İstanbul Aydın Üniversitesi’nin YUM (Yerinde Uygulama Merkezi) adında da bir uygulaması var. Öğrenim görürken, bölümünüzle ilgili yapmak zorunda olduğunuz stajlar vardır. Staj yapılacak yeri bulmak apayrı bir derttir (yaşadım, biliyorum) ve çoğunlukla bölümünüzle alakalı olmaz ayarlayacağınız yerler. Ama YUM size ve bölümünüze en uygun firmada ve departmanda staj ayarlıyor, sürekli devamlılığını kontrol ediyor. Bu da ikinci seçme nedenimdi =)
Doyurucu eğitim seminerleri, sertifika programları, ilgi çekici konferansları, kariyer günleri, iletişim günleri, bahar şenlikleri, spora desteği de okula girdikten sonra gördüğüm diğer artıları.
Tercih yapacak arkadaşlar değerlendirmeli bence. Yapılan yenilikleri tekrardan buradan paylaşırım.