Google Plus kapandı mı? Google+ verileri nasıl yedeklenir?

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan Google Plus kapandı mı? Google+ verileri nasıl yedeklenir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Google Plus kapandı mı? Google+ verileri nasıl yedeklenir?

Mesajgönderen taNGo » 26-03-2019 14:10

Google, aldığı radikal bir kararla sosyal ağ hizmeti sağlayan Google+ (Google Plus) servisini kapatmaya hazırlanıyor. Google tarafından yapılan son açıklamaya göre Google Plus servisinin kullanımı 2 Nisan 2019 itibariyle sona erecek.

Resim

Google tarafından daha önce Google Plus kullanıcılarına yapılan duyuruda; 4 Şubat 2019 tarihinden itibaren yeni profiller, sayfalar, etkinlikler ve toplulukların oluşturulamayacağı; 2 Nisan 2019 tarihinden itibaren ise Google+ hesapları, oluşturulan sayfaların kullanıma kapatılacağı belirtilmişti. Ayrıca, Google+ da paylaşılan fotoğraflar ve videolar gibi kullanıcı verilerinin hepsinin bu tarihten itibaren silineceği açıklanmıştı. Google, tüm Google+ kullanıcılarına hesaplarındaki video ve fotoğrafları Nisan ayına kadar yedekleyebilecekleri uyarısında da bulunmuştu.

An itibariyle Google+ web sayfasına giriş yapıldığında kullanıcılar şu uyarıyla karşılaşıyor:
Google+ hesabınız 2 Nisan 2019'da kullanıma kapatılacaktır. Google+ içeriğinizin indirilmesi zaman alabileceği için işleme 31 Mart 2019'dan önce başlayın.


Dolayısıyla Google, kullanıcılarına yedekleme işleminin uzun sürebileceğini belirterek, Google+'da bulunan verilerin 31 Mart 2019 tarihinden önce yedeklemelerini öneriyor. Google Plus verilerinin yedeklenmesi konusunda daha detaylı bilgiye Google+ yardım web sitesi üzerindeki Google+ verilerinizi indirme sayfasından ulaşılabiliyor.


2011 yılında hizmete açılan ve dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısı olan Google+, tıpkı Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ hizmeti veriyordu.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3947
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.