Çevrimdışı Gmail Geliyor

Yazar: »


Google forumunda bulunan Çevrimdışı Gmail Geliyor konusunu görüntülüyorsunuz...

Google genel sorun, tartışma ve paylaşımları.

Çevrimdışı Gmail Geliyor

Mesajgönderen beyoglu243 » 30-01-2009 12:22

Google Laps'dan yeni bir haber var. Çevrimdýþý Gmail...

Web tabanlý eposta hizmetleri oldukça tercih ediliyor çünkü her bilgisayardan istendiðinde epostalar kontrol edilebiliyor. Fakat bu durum internet baðlantýsý kötü olan bir yerde olduðunuzda bazen can sýkýcý da olabiliyor. Halka açýk wireless aðlardan, uçaklardaki internet aðýndan ya da cep telefonundan internete girildiðinde gelen maillere bakmak bir yana, çok basit bir iþlemi gerçekleþtirmek bile çile haline geliyor. Tabi ttnet tarafýndan bolca karþýlaþtýðýmýz baðlantý kesilmesi olaylarýna girmek bile istemiyorum...

Ýþte bu gibi durumlar için Google'ýn þu anda hazýrlamakta olduðu bir çalýþma var: Offline Gmail (Çevrimdýþý Gmail). Bu sayede internete baðlý olmasanýz da geçen postalarýnýza bakabilecek, gereksiz postalarý silebilecek ve beðendiklerinize yýldýz verebileceksiniz. Ýnternete tekrar baðlandýðýnýzda ise, bilgisayarýnýzdaki ayarlar ile Google'ýn sunucusundaki ayarlar eþitlenecek.

Resim

Sistemin çalýþmasý ise pratik olarak gayet basit. Gmail sunucusundaki mailleriniz tamamen bilgisayarýnýza indiriliyor. Sonra bilgisayarýnýzdan emaillerinizi yönetmek için yaptýðýnýz deðiþiklikler direkt olarak sunucuya yansýyor. O anda çevrimdýþý olsanýz da yaptýðýnýz deðiþiklikler çevrimiçi olduðunuzda sunucuya iþliyor. Google bu özellik için [grup=http://gears.google.com/]Gears[/grup] teknolojisini kullanýyor.

Çevrimdýþý Gmail özelliði bir kaç gün içinde Amerikan ya da Ýngiliz Ýngilizcesi kullanan Gmail kullanýcýlarý için hizmete girecek. Çevrimdýþý Gmail'i etkinleþtirmek için:

# Settings ve altýndaki Labs sekmesine týklanýr,
# Offline Gmail özelliði bulunup Enable olarak iþaretlenir,
# Save butonu ile kaydedilir.

Offline Gmail'in hizmete girmesiyle Google sunucularýndan büyük bir yük kalkacak gibi görüyoruz. Kullanýcýlar e-postalarýný kendi bilgisayarlarýnda arayacaðý için sunucularýn iþlemcileri ciddi þekilde rahat edecektir...

Kaynak : http://www.yeniklasor.com/i-5926-Cevrim ... liyor.html
Paylaş:
beyoglu243
New Friend
New Friend
 
Mesajlar: 2
Kayıt: 29-01-2009 14:23

Dön Google

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron