Google Dile Geldi

Yazar: »


Google forumunda bulunan Google Dile Geldi konusunu görüntülüyorsunuz...

Google genel sorun, tartışma ve paylaşımları.

Google Dile Geldi

Mesajgönderen maxmin55 » 27-08-2008 03:55

İşletim sistemlerinde, özellikle de tarayıcılarımızın adres satırında gördüğümüz "otomatik tamamlama" özelliğinin bir benzeri olan ve adres önerileri yapan sistem pek çok servisin ardından şimdi de Google ile internet aramalarını kolaylaştıracak.

Google Blog sayfalarında duyurulan ve kısa bir süre içerisinde hayata geçirilecek olan yeni özellik, kullanıcılara birkaç kullanışlı özelliği de beraberinde getirecek. Daha az sayıda harf girerek istenen anahtar kelimeye daha çabuk ulaşma, hatalı yazımlara rağmen ilgili kelimelerin listelenmesi gibi yetenekler kullanıcılara da zaman kazandıracak.

İlk olarak 2004 yılında geliştirilmeye başlanan özellik aşama aşama Google Labs, Toolbar, Firefox arama kutusu, Haritalar, Google aramada ülke seçimi, iPhone, BlackBerry, YouTube derken şimdi de arama bölümüne entegre edildi.

Benzer özellik daha önceden Yahoo veya Cuil gibi arama motorlarında da yer alıyordu.
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
maxmin55
Slow Friend
Slow Friend
 
Mesajlar: 32
Kayıt: 25-08-2008 19:44

Dön Google

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.