YouTube'u Google alıyor

Google genel sorun, tartışma ve paylaşımları.
TriniTy
Super Friend
Super Friend

YouTube'u Google alıyor

Mesaj gönderen TriniTy »

İnternet arama motoru Google, video sitesi YouTube'u 1 milyar 650 milyon dolara satın almak için anlaşmaya varıldığını bildirdi.

Anlaşmanın yapılması beklentisiyle, Google'ın borsadaki değeri de arttı. Şirketin Nasdaq'daki hisselerinin yüzde 2 artarak dünkü kapanışta 429 dolara çıktığı belirtildi.

İki genç adamın bir garajda kurduğu site 19 ay içinde baş döndürücü bir hızla büyüyerek günde 100 milyon video yayını hizmeti veren bir şirket haline geldi.

YouTube'un kurucularından Chad Hurley, Google'ın kaynakları ve mühendislik dehası, en eğlendirici online video sitesini oluşturma hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı olacağı düşüncesiyle siteyi satmaya karar verdiklerini söyledi.

YouTube sitesini, ağustos ayında dünya çapında 72 milyon kişinin ziyaret ettiği belirtiliyor. Bu sayı, bundan sadece bir yıl önce 2,8 milyondu.
[img]http://img158.imageshack.us/img158/185/dancinggirloa8.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
onurkaya
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen onurkaya »

YouTube sadece 1,5 yılda bir anda dünyanın en popüler video paylaşım sitesi oldu.Bu da gitgide büyüyen ve bünyesindeki Google Video, YouTube kadar ilgi görmeyen Google'ın iştahını kabarttı.
[b]Akıl gibi mal,
İyi huy gibi dost,
Edep gibi miras,
Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali[/b]
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

Google bana eskiden daha sempatik gelirdi ama artık o gözle bakmıyorum. kısa sürede çok büyüdüler ve önüne gelen firmayı almaya başladılar nerdeyse ve bana göre ikinci bir Microsoft olma yolundalar artık.
Kullanıcı avatarı
kingarthur
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen kingarthur »

You tube benim elimde olsa Google Dünya yı verse satmazdım. Böylece hem marjinal bir site olurdu hemde kullanıcılar bu siteyle gurur duyarlardı. Google benim de sempatimi an itibarı ile kaybetmiştir.
Ey Aşk! Üzülerek söylüyorum ki; Bu insanlar seni haketmiyor...

[img]http://img149.imageshack.us/img149/783/163zb.jpg[/img]