Google'da Büyük Değişikliler geliyor. Kod Adı BigDaddy

Yazar: »


Google forumunda bulunan Google'da Büyük Değişikliler geliyor. Kod Adı BigDaddy konusunu görüntülüyorsunuz...

Google genel sorun, tartışma ve paylaşımları.

Google'da Büyük Değişikliler geliyor. Kod Adı BigDaddy

Mesajgönderen Global » 30-03-2006 00:20

Google büyük güncellemenin websitelerin arama sonuçlarında sıralamayı etkiliyeceğini açıkladı. Bu güncellemenin büyük olduğunu onun için Kod Adını BigDaddy Koyduğunu söyledi, Çalışma senaryolarını indeksleme ve sıralama algoritmalarını değiştiriyor.

BigDaddy Güncellemesi Nedir ?

Google veri merkezlerinden ve 10.000 lerce serverdan oluşan bir sistemdir. Veri merkezleri verilerini paylaşarak arama sonuçlarına cevap verir.

BigDaddy Güncellemesi çalışma mimarisi ve altyapısını değiştiriyor. Google mühendislerinden Matt Cutts 'a göre bu aylarda yeni yapı yüklenicektir.

Daha Az Spam, Daha Fazla İçerik ve Yeni Arama Örümceği.

302 yönlendirmesi gibi spamlara karşı daha etkili olabilmek için veri merkezleini güncelleniyor. İçerik ve Örümcek yapısını değiştiriyor. (Mozilla Browser Tarzında). Yeni Örümcek Flash dosyalarını, java script dosyalarını ve link içeren resim dosyalarını indekleyebilecek.

BigDaddy güncellemesinin İndeks Sıralamamızı nasıl etkiliyecek

Google bazı veri merkezlerinde BigDaddy güncellemesi yaptı. Bunlardan biride http://66.249.93.104 tür. Buraya girip arama yapabilir, yeni yapıyı test edebilirsiniz.

Google BigDaddy güncellemesi için feedback lerinizi bekliyor. "BigDaddy" kelimesini aratarak linklerden googla güncelleme konusunda fikirlerinizi sunabilirsiniz.

ALINTIDIR
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
Global
Slow Friend
Slow Friend
 
Mesajlar: 30
Kayıt: 30-03-2006 00:11

Dön Google

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.