Google Nasılmı Büyüyor? İşte Böyle

Google genel sorun, tartışma ve paylaşımları.
Kullanıcı avatarı
AngelSlayer
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Google Nasılmı Büyüyor? İşte Böyle

Mesaj gönderen AngelSlayer »

İnternet motoru Google'ın Kaliforniya'daki merkezi tatil köyü gibi. 100 milyar dolarlık şirketin çalışanları, lego oynuyor, yüzüyor, masaj yaptırıyor, işyerine köpeğini getirebiliyor.

Google'daki konfor 5 yıldızlı otelde yok

İnternetin en büyük arama motoru Google'da, çalışanların rahatı için her türlü lüks düşünülmüş. Havuza girebiliyor, masaj yaptırıp kuaföre bile gidebiliyorlar.

Sekiz yıl önce iki genç cesur girişimci tarafından kurulan dünyanın en büyük internet arama motoru Google, çok kısa bir sürede bilgisayar kullanıcılarının vazgeçilmezi haline geldi. Sergey Brin ve Larry Page tarafından kurulan şirket 100 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en büyük şirketlerinden biri oldu. Amerikan Time dergisi, bu kadar büyük servete rağmen 30'lu yaşlarda olan iki gencin hala gençlik heyecanıyla çalıştıklarını, paranın onları değiştirmediğini ve ellerindeki büyük servete rağmen kendi bildiği çalışma yöntemlerinde ısrar ettiklerini kaleme alan bir haber hazırladı.

MASAJ HİZMETİ BİLE SUNULUYOR
Kısa süre içinde inanılmaz büyüyerek BillGates'in Microsoft'unu neredeyse gölgede bırakan Google, elde ettiği başarıyı devam ettirip, daha ileri gidebilmek için büyük yeteneklere, dahi gençlere kendileriyle çalışmaları için inanılmaz paralar ödüyor. Şirketin merkezinin bulunduğu Kaliforniya'da Mountain View'deki "Googleplex" de şirket çalışanları adeta 5 yıldızlı bir otelin konforuna sahip bir ortamda çalışıyor. Şirket elemanlarının stres attığı havuzda mutlaka bir cankurtaran hazır bekliyor. Google işe verdiği önem kadar yemeğe de verdiği önemle biliniyor. Şirket çalışanlarına tecrübeli aşçıların elinden çıkan, bir Fransız restoranında servis ediliyormuş gibi üç menü sunuluyor. Şirket ayrıca çalışanlarına köpeklerini iş yerine getirmeözgürlüğü veriyor. Ancak kedisi olanlar bu şansa sahip değil... Google çalışanlarının çocukları ve kendini hala çocuk hissedenler için oyuncaklarla dolu oyun odası da düşünmüş. Gergin ortamda bütün gün bunalan çalışanlar için profesyonel masaj hizmeti sunulurken, isteyen şirket içindeki kuaförü ziyaret edebiliyor. 24 saat açık olan atölyede Google'cular bilgisayarlarla iç içe olarak tamirat, inceleme, araştırma konularında beyin jimnastiği yapıyor. Google çalışanlarının şirket içinde bilardo salonu da bulunuyor. Binlerce dolar maaş ödenen çalışanlar, kahve molasında da boş durmuyor. "Fikir duvarı" olarak adlandırılan tuvale projelerini çizip, düşüncelerini yazıyorlar.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

yorumlarınızı bekliyorum

Acaba BEnide Alırlar mı işe
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

az biraz abarti ama bazi noktalarda guzel bi yonetim sekli. ve bunlarin karsiligindada bu kadar basarili oluyolar. bravo
What the eyes see is knowledge, what the heart knows is certainty.
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

Oh valla, ne âlâ memleket :-)
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.
Kullanıcı avatarı
AngelSlayer
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Mesaj gönderen AngelSlayer »

valla abi ya şuraya baksana...

inşallah büyünce benimde böle patronum olur...
[b]İstemiorsan dersin bir küçük [color=blue]elveda...[/color]
Seveceğini bilseydim yalvarır sana [color=blue]dön[/color] derdim...
Sorma bana neden diee çünkü artık sen anlamazsın...
[color=blue]Son aşkım olacaksın...[/color][/b]
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Hayalim bu ya googleda çalışmak
enjoy the silence..
82gokhan

Mesaj gönderen 82gokhan »

gerçekten bir başarı öyküsü ne kadar güzel...
Kullanıcı avatarı
psychedelic77
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen psychedelic77 »

bende o kadar para kazansam şirketim farklı olmazdı heralde...

www.manyakbunlar.com