While Döngüsü problemi

Yazar: »

Java forumunda bulunan While Döngüsü problemi konusunu görüntülüyorsunuz...

Java programlama dili hakkında yardım, sorun ve paylaşımlar.

While Döngüsü problemi

Mesajgönderen alimyus » 20-10-2016 18:53

Merhaba Arkadaşlar. java' ya Yeni Başladım. Basit bir While döngüsü Yapmaya çalışıyorum ama bi türlü olmuyor.

Kod şu şekilde:

package while_dongusu;

public class WhileDongusu {

public static void main(String[]args)
{
int sayac = 0;

sayac++;
System.out.println(sayac);

while(sayac<=10);

{
System.out.println("Bitti." + sayac);
}

}
}

Run dediğimde console bölümünde 1 yazıyor fakat kod hala çalışmaya çalışıyor. console bölümündeki kırmızı stop aktif birşekilde duruyor. Anca elle kapatabiliyorum.
Paylaş:
alimyus
New Friend
New Friend

Re: While Döngüsü problemi

Mesajgönderen UlasYilmaz » 02-08-2017 14:28

geç bi cevap oldu. öncelikle yaptığınız hata sayac değişkenini döngü içerisinde tanımlamadınız ve döngüdeki koşulunuz sayac 10'dan küçük olduğu sürece devam etmesi yönünde. Bu nedenle sayac değişkeni artmadığından döngünüz sonsuz döngüye giriyor

while(sayac <= 10) {
System.out.println("bitti = " + sayac);
sayac++; //sayac döngü içinde artmaya devam ediyor ve 10 olduğunda duracaktır
}

bu şekilde yaparsanız sorun kalmaz
UlasYilmaz
New Friend
New Friend

Dön Java

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.