Trabzon'dan transfer açıklaması

Trabzonspor taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
lutfu1905
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen lutfu1905 »

Trabzonspor Yönetim Kurulu, gündemlerindeki oyuncular hakkında basında yapılan eleştiriler konusunda açıklamalarda bulunurken, Alman kaleci Simon Jentzsch ve Kolombiyalı oyuncu Daniel Cruz konusundaki transfer çalışmalarına açıklık getirdi.
Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, yönetim kurulunun gelecek sezon tekrar zirve mücadelesi yapmak amacıyla oluşturmayı planladığı kadro için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürdüğü belirtildi.

Şu ana kadar yapılan girişimlerin hedeflenen biçimde gittiği ifade edilen açıklamaya, şöyle devam edildi:

''Tüm Trabzonsporlular'ın ortak kanaatinde olduğu gibi yönetim kurulumuzda da kadronun yenilenmesi gerekliliği hakim görüş olarak ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla kadroya önemli sayıda oyuncu katılımı gerekmektedir. Kulübün imkanları, iç denge, bütçe ve ihtiyaçlar dikkate alınarak sürdürülmeye gayret edilen bu çalışmalar sırasında gündeme yansıyan önyargılı eleştirilerin, süreci olumsuz etkileyeceği gibi kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi sonucunu doğuracağı açıktır. Tarafımızdan izlenen, henüz hakkındaki karar kesinleşmemiş ya da olumsuz görüş bildirilmiş oyuncuların gündeme taşınarak yargılanması anlayışı sağlıklı bir yaklaşım tarzı değildir. Yönetim kurulu olarak transfer stratejimiz, görevlendirdiğimiz bilgi ve donanımına güvendiğimiz teknik adamlarımızın izlediği, olumlu raporları sonrasında da son kez teknik direktörümüz Ersun Yanal'ın yerinde gözlemleyerek onayladığı oyuncuları bünyemize katmak doğrultusunda olacaktır.''

Açıklamada, bu süreçte takip edilen bazı futbolcular konusunda çeşitli spekülasyonlar yapıldığı kaydedilerek, ''Bilgimiz olmadığı halde birçok isim, sanırız menajerlerin yönlendirmesiyle gündeme getirilmektedir. Böylece kamuoyu önünde geçmiş yıllarda bizim de eleştirdiğimiz bir isim enflasyonu yaşanmaktadır'' denildi.

-SİMON JENTZCH-

Şu ana kadar medyada da adı geçen futbolculardan Alman kaleci Simon Jentzsch'in, Bundesliga'da 5,5 sezon sürekli oynamış, ancak Vfl Wolfsburg takımının yeni teknik direktörü Felix Magath ile devre arasında yaşadığı polemik nedeniyle sezonun ikinci devresinde kadroda kendine yer bulamayan bir oyuncu olduğu belirtilen açıklamada, bu kaleciyi kulübe, bazı yayın organlarında iddia edildiğinin aksine çok iyi bir Trabzonsporlu olan, FIFA lisanslı menajer Adnan Demir'in değil, Almanya'da yaşayan Trabzonspor dostu teknik adamların önerdiği belirtildi.

-DANİEL CRUZ'UN TRANSFERİ-

Yönetim kurulu, Daniel Cruz'un transferi konusunda ise şunları kaydetti:

''Belçika'nın Germinal Bearschot takımında forma giyen Arjantinli oyuncu Hernan Losada'yı izlemekle görevlendirilen teknik adamlarımızın dikkatini çeken aynı takımdaki Kolombiyalı Daniel Cruz hakkındaki bilgiler de Adnan Demir'e verilmiş ve transferle ilgili durumunun öğrenilmesi istenmiştir. Daniel Cruz'un farklı bir menajeri vardır, Sayın Adnan Demir bu konuda kulübümüze sadece yardımları olmuştur. Cruz'un transferi teknik direktörümüzün raporuna ve onayına göre söz konusu olabilecektir. Bu konuda kesinleşmiş bir durum da söz konusu değildir. Transfer konusunda Demir'den, uluslararası futbol piyasasındaki ilişkileri nedeniyle Tunuslu oyuncular konusunda yine ücretsiz yararlanılmaktadır.''
Kullanıcı avatarı
eneskiraz
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen eneskiraz »

yenisinn galiba lutfullah tur...
bir sevgi...

Bir nasihat: Kendine dikkat et.
Bir rica: Sakın değisme!
Bir Dilek : Beni unutma.
Bir Yalan : Seni hiç sevmiyorum.
Bir Gercek : Seni çok özlüyorum.