Hüsnü Özkara: Yuvama döndüm, mutluyum

Trabzonspor taraftarlarının buluşma noktası.
cihanka

Hüsnü Özkara: Yuvama döndüm, mutluyum

Mesaj gönderen cihanka »

Teknik Direktörümüz Sebastião Lazaroni’nin yardımcılığına getirilen Hüsnü Özkara bugün saat 11.00’de düzenlenen törenle üç yıllık sözleşme imzaladı.

İmza törenine katılan Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas törende yaptığı konuşmada, Trabzonspor’un altyapısından gelerek takımımızla lig şampiyonlukları ve kupa sevinçleri yaşayan, teknik direktörlük hayatında da son derece başarılı olan hocamız Hüsnü Özkara’nın burada olmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, “Teknik bilgisinin yanında takımımızdaki Trabzonsporluluk ruhunu pekiştireceğine olan inancım tamdır. Kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Sözlerine “Yuvama döndüğüm için çok mutluyum” diyerek başlayan Hüsnü Özkara ise, “Her teknik adam için Trabzonspor’da çalışmak bir onurdur. Ben de görev bilinciyle bu sorumluluğu taşımak adına teklifi seve seve kabul ettim. Misyonumuz elbette ağır fakat umarım Trabzonspor’a uzun yıllar hizmet etme imkanı bulurum” açıklamasını yaptı.

Bu arada, imza töreninden sonra kendisine üzerinde isminin yazılı olduğu 4 numaralı bir forma hediye edilen Özkara, bu armağan karşısında duygulanırken, “Futbolculuk günlerimde 4 numaralı formayı kimselere bırakmamıştım. Bu hediyeyi ömrüm boyunca saklayacağım” ifadesini kullandı.

Hüsnü Özkara kimdir?

1955 Yılında Trabzon’da doğan Hüsnü Özkara Trabzonspor’un 10 yıl formasını giydi. 10 kez A 2 kez de Ümit milli olan Özkara, Ankaragücü’nde de 8 yıl futbol oynadı. Özkara Bordo-Mavili renklerle 5 şampiyonluk, 2 Türkiye Kupası, 5 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 2 Başbakanlık Kupası ve Kıbrıs Barış Kupası kazandı. Hüsnü Özkara teknik direktörlüğe Ank.köy hizmetlerinde başladı. Düzcespor, Erzurumspor, Boluspor, Zonguldakspor, Erzincanspor, Hatayspor, Kayserispor, Sarıyer ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımlarını çalıştıran Özkara, Konyaspor’u 2002-2003 sezonunda şampiyon yaparak Süper Lig’e taşıdı. Özkara yönetimindeki Yeşil – Beyazlı ekip Fenerahçe’yi Türkiye Kupası’ndan eledi. Trabzonspor’da 1999-2000 sezonunda A.Suat Özyazıcı’nın yardımcılığını da yapan Özkara, üniversite mezunu, evli ve 2 çocuk babası.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

kaynak: www.trabzonspor.org.tr