Trabzonspor teknik direktörünü buldu

Trabzonspor taraftarlarının buluşma noktası.
cihanka

Trabzonspor teknik direktörünü buldu

Mesaj gönderen cihanka »

Yönetim kurulumuzun prensip anlaşmasına vardığı Brezilyalı teknik direktör Sebastião Lazaroni bugün saat 12.30 sularında Trabzon'a geldi. 56 yaşındaki teknik adam Trabzon Havaalanı'nda kalabalık bir medya ordusu tarafından karşılandı. Resmi imza töreni ise saat 14.00'te yapılacak.

Saat 10.55'te THY'ye ait bir uçakla Trabzon'a gelen Lazaroni, havaalanında basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.

Trabzonspor'un Türk futbolunun en güçlü ekiplerinden biri olduğunu bildiğini söyleyen Lazaroni, "Böyle büyük bir camiaya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

Kendisine hedefleri sorulan Brezilyalı teknik adam, "Bulunduğumuz yerden daha üst noktaya geleceğiz ve büyük işler başaracağız. Bunun için de profesyonellik, kaliteli oyuncular ve ciddiyet gerekli" yanıtını verdi.

Lazaroni’nin kariyeri
Kulübümüzün anlaşmaya vardığı Brezilyalı Teknik Direktör Sebastião Lazaroni 25 Eylül 1950 tarihinde Rio De Jeneiro’da dünyaya geldi. 1984-86 yıllarında Flamengo (Brezilya), 1987-88 yıllarında Vasco de Gama (Brezilya), 1988 yılında Al-Ahli (Suudi Arabistan), 1988 yılında Grêmio (Brezilya), 1989 yılında Paraná (Brezilya)’yı çalıştıran Lazaroni 1989 yılında Brezilya Milli Takımı’nın başına geçti.

Brezilya’ya liberolu futbolu tanıtan teknik adam olarak ün yaptı.

1990 Dünya Kupası’nda Brezilya Milli Takımı’nın başında yer aldı. Lazaroni yönetimindeki Brezilya 35 maçta 21 galibiyet, 7 beraberlik, 7 de mağlubiyet elde ederken 1989 yılında Copa America’yı kazandı.

Lazaroni Brezilya Milli Takımı’ndaki görevinden ayrıldıktan sonra İtalya’ya giderek 1990-92 yılları arasında Fiorentina’da görev yaptı. 1992-93 sezonunda Al-Hilal’i çalıştıran tecrübeli teknik adam daha sonra sırasıyla Bari (İtalya), Leon (Meksika) ve Vasco de Gama (Brezilya) takımlarını yönetti.

1996-97 Sezonunda Türkiye’de Fenerbahçe’de de görev yapan Lazaroni, ardından kariyerine şu takımlarda devam etti:
1999 - Shanghai Shenhua (Çin)
2000 - Jamaika Milli Takımı
2000-2001 - Botafogo (Brezilya)
2001-2002 - Yokohama Marinos (Japonya)
2003-2004 - Al Arabi (Kuveyt)
2004-2005 - Jamaika Milli Takımı
2005 - Juventude (Brezilya)

Başarıları

Sebastião Lazaroni 1989 yılında Brezilya Milli Takımı ile kazandığı Copa America’nın haricinde, 1986 yılında Flamengo, 1987 ve 1988 yıllarında Vasco de Gama ile ülkesinde şampiyonluklar elde etti.

Lazaroni 1992 yılında Japonya’da Yokohama Marinos’la lig, 1996 yılında da Al-Hilal takımıyla Suudi Arabistan Kupası’nın sahibi oldu.

Brezilyalı Teknik Direktör 1989 yılında Güney Amerika’da Yılın Teknik Direktörü seçildi.
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

kaynak: www.trabzonspor.org.tr
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Helal olsun özellikle isim olarak Trabzonspor'a yakışacak bira adam ;)
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

trabzonspor'a üzülüyorum ben... 96 senesinde kaçırdıkları şampiyonluğun etkisi hala üzerlerinde. takım sorunlu, taraftar da sorunlu... aslında güçlü bir yönetim ve kadro kurabilirler ama kendi içlerinde kavga etmekten ötürü bir türlü adım atamıyorlar. umarım seneye şampiyonluk kovalayan bir ekip kurarlar.
cihanka

Mesaj gönderen cihanka »

Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Genel Sayman Emin Kahraman ile birlikte bu sabah Zorlu Grand Hotel'de kahvaltılı bir toplantı yapan deneyimli teknik adam, takım ile ilgili dökümanları ve bilgileri detaylı olarak aldı.

Gazetecilerle de ayak üstü sohbet eden Lazaroni, Karadeniz yöresine özgü çalgı aleti kemençeyi de çalmayı denedi.
Trabzon'a alışmasının çok zor olmayacağını belirten Lazaroni, "Daha önce Türkiye deneyimim var. Buraya alışmam zor olmayacak. Birçok ülkede bulundum. O ülkelerde de zorluk yaşamadım. Bulunduğunuz topluma kendinizi uydurursanız ve kabul ettirirseniz hiçbir problem olmaz. Buraya çalışmak için geldim. Çalışmalarımız sonuç verdikçe taraftarlarımız da bundan memnun olacaktır ve biz de hiçbir problem yaşamayacağız" diye konuştu.

Başkan Nuri Albayrak ve Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ile yaptığı görüşmelerde takımın iyi oyuncularının bir yere gönderilmeyeceğinin sözünü aldığını kaydeden Lazaroni, "Yerli oyuncuları bırakmayı düşünmüyorlar, aksine mevcut kadroyu birkaç yabancıyla daha da güçlendirmek istiyorlar. Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz'i bir yere bırakmayı düşünmüyoruz. Eğer elinizde her an maçın kaderini değiştirecek oyuncular var ise ve bunları da bırakmak istiyorsanız mutlaka yerlerine onlardan daha iyi olacak birilerini almalısınız ki istenilen hedefe ulaşanız" ifadelerini kullandı.

Daha sonra Trabzon'un Şana Mevkii'nde Trabzonspor kulübüne ait evi gezen Brezilyalı teknik adam, evi büyük olması nedeniyle beğenmeyerek, kendisine bir başka ev tahsis edilmesini istedi. 3 katlı Villa tipi evin kendisine çok büyük geleceğini yönetime ileten Lazaroni, daha küçük bir evin kendisine tahsis edilmesini istedi.

Daha sonra İstanbul'a giden ve oradan da ülkesine gidecek Lazaroni, Brezilya dönüşü kendisine yeni bir ev daha bakacak. 24 Haziran'da Trabzon'a gelecek Lazaroni, Kulüp Başkanı Nuri Albayrak ve Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ile sürekli telefon trafiği yaşayacak. 25 Haziran'da yeni sezon hazırlıkları için toplanacak Trabzonspor, Trabzon'da çalışmalarını tamamladıktan sonra yurtdışı kampı için Almanya'ya gidecek.