!! Trabzonda Akil Almaz Dİyalog!!

Trabzonspor taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
byMSA
Slow Friend
Slow Friend

!! Trabzonda Akil Almaz Dİyalog!!

Mesaj gönderen byMSA »

TRABZONSPORLU MALZEMECİDEN FATİHE BÜYÜK TEPKİ !
:-x :-x :-x :-x :-x
Tarih: 29 Nisan Cumartesi
Yer: Avni Aker Stadı Ev sahibi takım Soyunma odası
Zaman: Trabzonspor-Fenerbahçe maçının devre arası.
Adını açıklamayacağım Trabzonlu bir Malzemeci şöyle anlatıyor:
TS’li oyuncular birer birer geliyorlar soyunma odasına. Yüzlerdeki sevinç hissedilebilir derecede belli oluyor. TS’li futbolcu Hüseyin Jefferson’a takılıyor:
—Üç tane yemezsen bu maçı galip tamamlarız.
Tabi Jefferson hiç bir şey anlamıyor. Ömer Rıza tercüme ediyor Jefferson’a İngilizce olarak. Jefferson gülmüyor bile. Ömer Rıza şaka yaptı Hüseyin diyor. İlerden Fatih Tekke ile Gökdeniz omuz omuza geliyorlar. Fatih Tekke başlıyor:
—Tamamdır bu iş arkadaşlar Gençler çok kötü oynamış ilk yarı… 0–0 bitmiş devre. Gökdeniz araya giriyor:
—Lan Ömer şu Cefo’ ya söyle yine salak salak goller yemesin...
Tabi Ömer Rıza çevirmiyor. Hüseyin giriyor bu sefer araya:
—Ben söyledim ona üçten fazla yemeyecekmiş…
Fatih Tekke:
—Ya arkadaşlar biz bu maçı böyle bitirelim yeter. Gençler yenilecek zaten Samsuna... 6 puan fark yapar sonra yatarız...
Futbolculardan içeriye en son Fatih Akyel geliyor. Erdinç gelen Fatih Akyele sesleniyor:
—Oğlum Fatih lan, Fenerli misin Trabzonlu musun belli değil lan, senin yüzünden canım çıktı, koş olum biraz…
Fatih Akyel:
—Kardeş benim motorlar bozuk ya kusura bakma yorduk seni de.
Erdinç:
—Söyle Halil’e çıkarsın o zaman…
Fatih Akyel:
—Oynayacaksın diyor be ya…
Yattara söyleniyor kendi kendine çat pat bir Türkçeyle:
—Ya ben anlamıyor... Oyna diyorsun oynamıyor, oynama diyorsun oynuyor.. Anlamıyor bu hoca ben yaa.. (Oynamak isteyeni oynatmıyor, istemeyeni oynatıyor demek istiyor.)
O sırada Vahid Halilodzic geliyor soyunma odasına doğru. Herkes susuyor ve konu kapanıyor. Halilodzic gerekli taktikleri veriyor, konuşmaları yapıyor. İkinci yarı başlayacak artık futbolcular sahaya çıkacak. Fatih Tekke malzemecinin yanına gidiyor:
—Gençler maçını iyi takip et sana soracağım...

Ve maçın ikinci yarısı da oynanmaya başlıyor. Fenerbahçe golü buluyor. 10 dakika sonra oyunun durmasından istifade eden Fatih Tekke malzemecinin yanına geliyor. Şu soruyu soruyor:
—Gençler maçı nasıl?
Malzemeci de şöyle cevaplıyor:
—Samsunun atakları var ama hala 0-0, alır ya Samsun maçı..
Fatih rahatlıyor bu sözleri duyunca. Herhalde Fatih çok fazla rahatlıyor... Çünkü bu dakikadan sonra atacağı ikinci gole kadar ayağına sadece bir kez top geliyor veya bir başka deyişle Fatih bir kez topa gidiyor… Sonuç mu? Trabzonspor - 2 Fenerbahçe – 3

Geçmiş olsun Galatasaray! Fatih senden öcünü güzel aldı.
Geçmiş olsun Trabzon! Sadece bir yenilgi aldı.
Cimbom’ un ümitleri bir başka bahara kaldı.
El İnsaf AZİZ’ im! Sana da verilecek başka ne kaldı…

Yavuz TURNAGİL
Kaynak: DHA