Delgado: Yerim forvet arkası

Beşiktaş taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Delgado: Yerim forvet arkası

Mesaj gönderen Enchanting »

Geçen sezon performansıyla eleştirilen Beşiktaşlı Delgado kendini savundu: “Gerçek yerim forvet arkası. Burada oynarsam çok daha faydalı olurum.”

Beşiktaş'ın Arjantinli futbolcusu Matias Delgado, kendi pozisyonu olan forvet arkasında oynaması halinde takıma daha çok fayda sağlayacağını söyledi.

Geçen sezon büyük umutlarla Beşiktaş'a transfer edildiğini belirten Arjantinli futbolcu, "10 numara pozisyonu için alınmama rağmen, hem değişik pozisyonlarda oynatılmam hem de yaşadığım sakatlıklar dolayısıyla, takımımıza gerekli katkıyı yapamadım. Bu sene kendi pozisyonumda oynamam durumunda daha başarılı bir performans sergileyeceğime fazlasıyla inanıyorum" diye konuştu.

Takımı ve kendisi açısından çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini söyleyen Delgado, "Benim saha içerisinde oyuncu karakteri olarak, takıma en fazla katkı sağlayabileceğim mevki forvet arkası. Daha geride oynayabilecek ve defansif yönü çok kuvvetli arkadaşlarımız var. Şu bir gerçek ki, hem ben hem de Ricardinho, defansif oyuncular değiliz. Ben, elbette Ricardinho ile birlikte oynamak isterim ama bu konuda karar doğal olarak hocamızındır" dedi.

Bu sezon ligin çekişmeli geçeceğini belirten Delgado, "Bu yıl rakiplerimiz de bizim gibi iyi oyuncuları kadrolarına dahil ettiler. İnanıyorum ki, biz hepsini geçip şampiyon olan takım olacağız" açıklamasında bulundu.

Matias Delgado, Türkiye'ye adaptasyon sürecini tamamen tamamladığı ve önümüzdeki sene bu konu ile ilgili bir sıkıntı çekmeyeceğini ve %100 performansla oynayacağını da sözlerine ekledi.

ntvspor
bir gün ve gerçekten, her şey çok güzel ölecek!
Kullanıcı avatarı
barbar
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen barbar »

aynen öyle
Never let me alone !!
Kullanıcı avatarı
onurkaya
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen onurkaya »

Bence de Delgado nerede kendini rahat istiyorsa orada oynamalı.Basel'deyken de forvet arkası oynuyormuş.Tigana adamı orta sahada çürüttü resmen. :)
[b]Akıl gibi mal,
İyi huy gibi dost,
Edep gibi miras,
Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali[/b]
Kullanıcı avatarı
fanta
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen fanta »

fenerliyim ama haklısınız yani adamı çürüttü resmen
[b]Bütün renkler aynı hızda kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler...[/b]