Kartal'ın Sambası

Beşiktaş taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
barbar
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Kartal'ın Sambası

Mesaj gönderen barbar »

Beşiktaş, Brezilyalı yıldızları Bobo ve Ricardinho ile zafere uzanırken, Cimbom’a Emre’nin golü yetmedi. Kartal bu galibiyetle sarı kırmızılıları sollayıp, 2. sıraya çıktı.

BEŞİKTAŞ ile Galatasaray arasındaki 2007 yılının ilk büyük derbisinde gülen taraf, siyah beyazlılar oldu. Brezilyalı futbolcuları Bobo ve Ricardinho’nun golleriyle 3 puanın sahibi olan Kartal, hem lig şampiyonluğu yarışındaki iddiasını güçlendirdi, hem de 4 maçtır sürekli yenildiği rakibi karşısındaki şanssızlığına son verdi: 2-1.

Erik Gerets’in sahaya çıkardığı Galatasaray kadrosu, maçı her türlü sürprize açık hale getirmişti. Song, Hasan Şaş, Ümit Karan, İnamoto, Hakan Şükür, Orhan, İliç ve Cihan gibi asların yerlerine oynayan futbolcuların nasıl bir performans göstereceğini kimse tahmin edemiyordu. İlk 45 dakikada Beşiktaş topla daha çok oynayan taraf olmasına rağmen oyunun kontrolünü eline geçiremedi. Bunun sebebi pas hatalarının normalin çok üstünde seyretmesiydi.

Galatasaray ise, eksiklerinin çokluğu yüzünden klasik oyun düzeninden çok farklı bir görüntüdeydi. O bildik, bol gol pozisyonuna giren Cimbom’dan eser yoktu.

Beşiktaş, 25. dakikada ilk ciddi atağını geliştirdi. Delgado’nun soldan ortasında Bobo’nun kaleye vurduğu top Nobre’nin sırtına çarpınca siyah beyazlılar mutlak bir golden oldu. 29. dakikada Arda’nın pasında altı pas çizgisi üstünde topla buluşan Necati’nin vuruşu autla sonuçlandı.

31. dakikada Delgado ile gelişen atakta Ricardinho’nun ceza alanına yaptığı ortaya Tomas’ın yanından mükemmel yükselen Bobo, kafayla topu filelere gönderdi: 1-0.

Necati atamadı

41. dakikada İbrahim Üzülmez’in ortaladığı topa Bobo, boş kale yerine auta attı. 43. dakikada Necati, ceza alanında karşı karşıya kaldığı Runje’yi geçemeyince, devre 1-0 sona erdi. İkinci yarıda daha tempolu bir mücadele izledik. Galatasaray’ın beraberlik golü için riske girip yüklenmesi, Beşiktaş’ın buna hızlı akınlarla karşılık vermesi maçı daha zevkli hale getirdi. Sarı kırmızılılar, 63. dakikada ders gibi bir golle eşitliği yakaladı. Arda’nın sol kanattan kullandığı korner atışında Beşiktaş defansının uyuya kalmasını affetmeyen Emre, kafayla Runje’yi mağlup etti: 1-1.

Ricardinho bitirdi

72. dakikada Burak’ın sağdan yaptığı ortaya yükselen Bobo’nun kafa vuruşunu, günün başarılı isimlerinden Mondragon, mükemmel bir hamleyle bloke etmeyi bildi. 83. dakikada Ricardinho’nun sağ taraftan kullandığı korner atışına yükselen Mehmet Güven, topa elle müdahale edince hakem Fırat Aydınus penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Ricardinho, Beşiktaş’ın galibiyet golünü attı: 2-1.

BEŞİKTAŞ

1 Runje(6)

58 İ.Toraman(6)

4 Mustafa(6)

41 Koray(7)

2 Serdar(6)

55 (Dk.74 İ.Akın5)

8 Baki(6)

19 İ.Üzülmez(6)

17 Ricardinho(6)

10 Delgado(6)

7 (Dk.67 Burak 7)

11 Nobre (6)

53 (Dk.87 Fahri)

13 Bobo (8)

Şut: 15 / Kaleyİ Bulan ŞUT: 5 Serbest AtIŞ: 35 / PenaltI: 1 Korner: 3 / ORTA: 17, Faul: 19 Ofsayt: 2 / Gol Pozisyonu: 7 Topla Oynama ORANI: %49

GALATASARAY

1 Mondragon(6)

55 Sabri(5

2 Tomas(5)

21 Emre(6)

67 Ergün(6)

7 Okan(7)

18 Ayhan(6)

24 M.Güven(6)

66 Arda(5)

16 (Dk.84 Carrusca)

10 Necati(5)

28 (Dk.76 Tolga)

58 H.Kabze (5)

99 (Dk.67 Ümit 3)

Şut: 8 / Kaleyİ Bulan ŞUT: 4 Serbest AtIŞ: 21 / PenaltI: 0 Korner: 4 / ORTA: 14 / Faul: 27 Ofsayt: 8 / Gol Pozisyonu: 3 Topla Oynama ORANI: %51

STAT: BJK İnönü HAKEMLER: Fırat Aydınus (8), Serkan Ok (8, Alpaslan Dedeş (8 GOLLER: Dk.31 Bobo, Dk.83 Ricardinho (Beşiktaş) Dk.62 Emre (Galatasaray) SARI KARTLAR: Dk.7 Emre, Dk.70 Nobre, Dk.90+3 Fahri (Beşiktaş), Dk.74 Ayhan, Dk.77 Arda, Dk.82 Mehmet, Dk.90+2 Ümit, Okan (Galatasaray)
Hürriyet/spor
Never let me alone !!
Kullanıcı avatarı
davidoff
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen davidoff »

aynen öyle oldu valla ben seyrettim
[size=150][color=blue]rutin hayat bu en büyük girdap,
dikkat et sempatik başlar,
antipatik ama enteresan,
alakam yok bunlarlan...[/color][/size]