Bobo'dan Türk vatandaşlığına yeşil ışık

Beşiktaş taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
barbar
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Bobo'dan Türk vatandaşlığına yeşil ışık

Mesaj gönderen barbar »

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Deivson Dogerio Da Silva (Bobo), Türk vatandaşlığı için teklif gelmesi halinde bunu düşünebileceğini söyledi.

Beşiktaş'ın Brezilyalı golcü futbolcusu Bobo, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ligin ilk yarısında sakatlıklar nedeniyle bir türlü tam takım olarak çalışamadıklarından yakınarak, “Ligin ikinci yarısında ise sakatlıklar azaldı ve tam takım çalışma imkanı bulduk. Sakatlıkların azalması ikinci yarıdaki çıkışımızın en büyük nedenidir” diye konuştu.

Brezilyalı futbolcu, Vestel Manisaspor ile yaptıkları 2 maçta çok iyi oynadıklarını belirterek, “Bu iki maçta zemin çok iyiydi, ama Gaziantep'te kaygan bir zemin vardı ve bizi zorladı. Ayrıca bu maçta şanssızdık. Toplar direkten döndü, çizgiden çıkarıldı” dedi.

Lider Fenerbahçe ile aradaki puan farkını kapatıp, sezon sonunda şampiyon olmak istediklerini belirten Bobo, “Bu daha önce yaşanmış , bence olabilecek bir şey, olabilir de” dedi.

"TEKLİF GELİRSE DÜŞÜNÜRÜM"

Aurelio ve Nobre'nin Türk vatandaşlığına geçtiğinin hatırlatılması ve “Sen de Türk vatandaşlığına geçir misin? Türk Milli Takımı'nda oynar mısın?” diye sorulması üzerine Bobo, “20 yaş altında Brezilya milli takımında oynadım. Türk milli takımında oynayıp oynayamayacağımı bilmiyorum, statü nedir bilmiyorum, ama böyle bir teklif gelirse düşünürüm” diye konuştu.

“2 FORVET BENİM İÇİN AVANTAJLI”

Tek forvetle mi, çift forvetle mi oynamanın kendisi için avantajlı olduğunun sorulması üzerine Bobo, “Hangi forvet oyuncusuna sorsanız iki forvet oynamak ister. Benim için de çift santrfor oynamak daha avantajlı” yanıtını verdi.
Her zaman için 4-4-2 sistemini sevdiğini anlatan Bobo, “Şimdi de bu sistemle oynuyoruz. Tek forvet oynamaktan daha iyi bir sistem. Çünkü 2 kişisiniz ve arkanızda da size yardımcı olan 2 kişi daha var” diye konuştu.

“HAKAN ŞÜKÜR VE YATTARA'YI BEĞENİYORUM”

Turkcell Süper Lig'de beğendiği futbolcularla ilgili bir soruya Bobo, ”Hakan Şükür ve Yattara'yı çok beğeniyorum. İkisi de çok iyi futbolcu. Onlarla birlikte oynamak isterdim. Büyük futbolcularla oynamak kendi futbolunuzu da geliştirir” dedi.
Bobo, takım olarak artık özgüven sorunlarının kalmadığını, bunu da iki Vestel Manisaspor galibiyeti ile gösterdiklerini ifade etti.
Never let me alone !!