Sergen mi? Alex mi?

Beşiktaş taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
barbar
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Sergen mi? Alex mi?

Mesaj gönderen barbar »

SERGEN Mİ, ALEX Mİ?

Uzak ara Sergen Yalçın!..

Derbinin üzerinden haftalar geçti ama “Sergen mi?, Alex’mi?” tartışması bitmedi!.. Bizde bu konuyu Beşiktaş camiasına ve taraftarlara sorduk. Belki Beşiktaş’ta oynadığı için belki de Türk olduğu için herkes “Sergen” dedi. “Alex’le kıyaslamam bile…” diyen de çıktı. Ama bir gerçek var ki Sergen istediği zaman bir takımın kaderini değiştiriyor, rakip takımın canını ise fena yakıyor. Süper Solak ayrıca duran topları iyi kullanıyor, oyunu iyi yönlendiriyor ve gol atıyor. Bir futbolcudan başka ne istenebilir ki? Bizde Beşiktaş Gazetesi olarak “Sergen” diyoruz.
İşte bire bir seyircilerle görüşerek ortaya koyduğumuz araştırmamız ve mail ile gelen spor severlerin görüşleri.

SPOR YAZARLARINA SORUN

Beşiktaşlıların “Alex” diyecek hali yok. Sergen’in ölüsü bile yeter. Ancak Beşiktaş’lı Kazım Kanat, Sergen’i yine beğenmemiş. “Kaç maç aldırdı takıma? Alex iki yıl Fener’i şampiyon yaptı” diyor. Fener yazarı Gürcan Bilgiç ise ”Sergen Alex’ten iyi” diyor. Burası Türkiye. Sadettin Öztürk.

SERGEN’İN ÖLÜSÜ YETER

Geçen dönem Yönetim bildiğim kadarıyla Sergen’le yollarını ayırmak istiyordu. Bu takımdan en son gidecek olan topçu Sergen Yalçındır. Sergen’i maç başına oynatın, yine oynatın. Adam iyi olduğu zaman şow yapıyor. Futbolu bırakacakta ne olacak? Alex nasıl olduysa isim yaptı. Türkiye’de bu tür futbolcu çok. Kahraman Turna.

YİNE YAPTI YAPACAĞINI!..

Tabiî ki Sergen, ancak bizde yabancı hayranlığı var. Türk çocukları yeteri kadar sivrilemiyor veya hata yaptılar mı hemen takımdan kesiliyorlar ama Sergen öyle değil, ne yapıp edip kendini ispatlıyor. Derbide de yine yaptı yapacağını. İki gol attı, müthiş iyi oynadı. Beşiktaş’ın gönlünde yeniden yer aldı. Sergen birçok takımda oynasa da Beşiktaşlı Sergen diye anılıyor. Bu maçta Fenerbahçe’ye iki gol atması camiayı sevince boğdu. 10 dakika kalede oynayan Pancu’yu kral yaptıysak, Sergen’i başımızda taşımamız lazım. Bakalım şimdi yönetim ne yapacak? Adem Sarı.

ALEX’İ KİM BEĞENİYOR Kİ?

Alex duran topların ustası, özellikle kornerlerden çok iyi orta yapıyor. Bu yıl frikikten golünü pek görmedik. Sergen Yalçın ise, hem duran topları iyi kullanıyor, hem de oyunu yönlendiriyor. Ben ikisini mukayese bile etmem. Alex, Sergen’in yaşına gelsin bırak koşmayı yürüyemez bile. Daha bu yaşında yürüyerek oynuyor. Ben Fenerbahçelilerinde memnun olmadığını biliyorum. Fenerli arkadaşlarım var. Onlarda Alex’i artık beğenmiyor. Dursun Kalecikli.

YUSUF’A BENZİYOR

Sergen yıllardır aynı Sergen. Onun daha çok özel hayatıyla ilgileniyorlar. Bıraksınlar bu işleri de futboluna baksınlar. Devamlılığı olmadığı kabul ama oynadığı zamanda insan seyrediyor. Herkes her zaman aynı olmaz. Keşke her maçta ilk 11’de sahaya çıksa, ama artık olmaz!.. Gençken de olmuyordu. Eskiden “Yusuf Tunaoğlu” diye bir futbolcu vardı, o da müthişti. Allah rağmet eylesin!.. Ama o’da Sergenle aynı kafada idi. Hayati Yalnız.

KEŞKE AVRUPA’DA OLSA!..

Türkiye futbolcu cenneti ama biz bulup yetiştirip, kullanamıyoruz. Alex mutlaka iyi futbolcu ama öyle çok parlak ta değil. Bunu Fenerbahçe’nin diğer yıldızı Anelka içinde söyleyebiliriz. Sergen’de iyi futbolcu. Hatta Türkiye şartlarında yıldız biri. Avrupa arenasına çıkmasını isterdim. O zaman daha iyi bir değerlendirme yapardık. Ama Türk futbolunda Sergen’in yeri bambaşkadır. Ancak süreklilik ve istikrarda takımlar için gereklidir. Tek maçlık oyuncu olmaz. Alex’le Sergen’i kıyaslamak doğru olmaz. Kamil Muhittin Sürer.

YETENEKLİ AMA!..

Her maçtan sonra bu tür benzetmeler yapılır. Bu işin aktüel yanıdır. Ancak Sergen Yalçın kendine özel bir futbolcudur. Alex ise, tüm maçlarda görev yapan tam bir profesyonel. Yanlış anlaşılmasın Beşiktaş taraftarıyım ve Sergen’i her maçta sahada görmek istiyorum. Çünkü çok yetenekli bir futbolcu. Allah vergisi meziyetleri var. Ama ne zaman ne yapaçağı belli değil. Yetenek acısından da Alex’ten kat be kat üstündür. Mehmet Karadeniz.

SERGEN İYİ YÖNETİLMELİ

Sergen bir yıl daha oynayacaksa, iyi yönetilmeli.? Bu da yönetimin işidir. Tigana onu sabah-akşam kontrol edemez. İyi ise, oynatır. Derbide gördük ki tek başına maç alabilecek futbolcu olabiliyormuş. Yani futbol takım oyunu ama bireysel yeteneklerde çok önemli. Sergen’de buna en güzel örnektir. Özel yaşantısı kimi ne ilgilendirir. Ayrıca ne yapmışki?.. Metin Kemal Akça
Never let me alone !!
Kullanıcı avatarı
Seito
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Seito »

bu sorunun açık arası filan yok bunu tartışmaya da gerek yok tabi ki de SERGEN yani alex diyenin aklından şüpe duyarım...
[b]Bu benim bile anlamadığım kelimeler sadece benim yalnızlığımı temsil eder...[/b]
[img]http://img143.imageshack.us/img143/4192/imzaio2.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Enchanting »

Elbette Sergen. Beşiktaş'a emeği geçen bir futbolcu..
bir gün ve gerçekten, her şey çok güzel ölecek!
Kullanıcı avatarı
barbar
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen barbar »

4 büyük takıma emeği geçen bir futbolcu tabiki sergen.
Never let me alone !!
Kullanıcı avatarı
MUPTELA15E
New Friend
New Friend
İletişim:

Mesaj gönderen MUPTELA15E »

abi sergende yürek var ama alex odun gibi adam. ruhsuz yani.. vesselam
Hastayım tevhid tabibi
İnsucinin tek sahibi
Nasıl giderim yanına
Can Ahmed'in nur yüzüne
Kullanıcı avatarı
dr_trAnE
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen dr_trAnE »

Tabi ki SERGEN... ALEX de kim oluyormuş...
Kullanıcı avatarı
log1n
Slow Friend
Slow Friend

Alex Sergenin Anca Uşağı Olur !.

Mesaj gönderen log1n »

Alex Sergen'in Anca Uşağı Olur!.......
eagleattack
New Friend
New Friend

Re: Sergen mi? Alex mi?

Mesaj gönderen eagleattack »

bence messi
trundle
New Friend
New Friend

Re: Sergen mi? Alex mi?

Mesaj gönderen trundle »

Sergen çok yetenekliydi ama çok büyük işler yapamadı malesef. İnşallah teknik direktör olarak yapabilir.