Tigana: Elimizden geleni yapacağız

Beşiktaş taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
muratert
Quick Friend
Quick Friend

Tigana: Elimizden geleni yapacağız

Mesaj gönderen muratert »

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana ve İdari Menajer Ali Gültiken, UEFA Kupası B Grubu'nda yapacakları maçların çok çekişmeli geçeceğini vurgulayarak, zor bir kura çektiklerini ifade ettiler.

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesine açıklama yapan teknik direktör Tigana, bir üst tura yükselmek için ellerinden geleni yapacaklarını
belirterek, "Çok önemli dört takımla gruplardan çıkma mücadelesi vereceğiz. Tottenham maçını kazanarak iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Yoğun bir maç trafiği bizi bekliyor. Ekim ve Kasım aylarında neredeyse her hafta 3 maç oynayacağız. Şu anda kendi durumumuz rakiplerimizden daha önemli. Çünkü çok sayıda sakat oyuncumuz var. Bu sakat oyuncularımızı bir an önce kazanarak, takım halinde çalışmalara başlamalıyız. Umarım bundan sonra başka sakatlıklar olmaz ve bu zorlu maratonda daha fazla aksilik yaşamayız. Maçlarımızı kiminle, nerede oynayacak olmamızdan daha çok bizim nasıl mücadele edeceğimiz önemli. Gücümüzü sahaya en iyi şekilde yansıtarak bu gruptan bir üst tura yükseleceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Beşiktaş İdari Menajeri Ali Gültiken ise mücadelenin son maça kadar devam edeceğini kaydederek, "Heyecanı yüksek ve güçlü takımların bulunduğu bir grupta mücadele edeceğiz. Ancak 14 Aralık'ta oynanacak son maçların ardından gruptan kimin çıkacağı belli olur. Kağıt üzerindeki en güçlü rakiplerimizden Tottenham ile içeride oynayacak olmamız bizim için büyük bir avantaj. Bu maçı kazanarak UEFA Kupası'na iyi başlamak bizim için büyük bir moral olacak. Ayrıca Bayer Leverkusen ile Almanya'da karşılaşacak olmamız da bir avantaj. Oradaki gurbetçi vatandaşlarımızın bizi yanlız bırakmayacağını ve iç saha atmosferinde oynayacağımızı biliyorum. Hem içeride hem de dışarıda camiamızın ve taraftarlarımızın bize vereceği büyük destekle grup maçları sonunda bir üst tura çıkacağımızı düşünüyorum" dedi.
[b]Zafer, zafer benimdir diyebilenin; basari, basaracagim diye baslayanin ve basardim diyebilenindir. [/b]
[url=http://imageshack.us][img]http://img99.imageshack.us/img99/5894/56291363044cf47a2d40c6jd0.jpg[/img][/url]