Delgado Şov BaŞladi!..

Beşiktaş taraftarlarının buluşma noktası.
mad_emrah

Delgado Şov BaŞladi!..

Mesaj gönderen mad_emrah »

Beşiktaş, İsviçre'de dün 3 yıllık sözleşme imzalattığı İsviçre Ligi takımlarından FC Basel'de oynayan Arjantinli futbolcu Matias Emilio Delgado ile sözleşme imzaladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Murat Aksu, genel sekreter Kenan Öner ile Ülker Kurumsal İletişim Koordinatörü ve Ülkerspor Kulübü Başkanı Ali Doğan'ın katıldığı törenle Delgado, kendisini 3 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

AKSU: ''BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK''

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Murat Aksu, bugün Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, ''Sponsor desteğiyle bir futbol takımı futbolcu aldı'' dedi.

Aksu, imza töreninde yaptığı konuşmada, Beşiktaş için büyük bir günün yaşandığını ifade ederek, ''Özellikle uzun zamandır beklediğimiz, taraftarların heyecanla ve sabırsızlıkla beklemesinden öte Türk spor tarihinde ilki gerçekleştirdik. Bir sponsorlukla futbol takımı bir oyuncuyu renklerine bağladı. Bundan dolayı Ülker ve Cola
Turka'ya teşekkür ediyorum. Ülker Grubu Onursal Başkanı Sabri Ülker, yönetim kurulu başkanı Murat Ülker ve iyi bir Beşiktaşlı olan Ali Doğan'a teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.

Spor camiasında bir ilke vesile olduklarını kaydeden Murat Aksu, şunları söyledi:
''Her zaman ilklerin takımı olan Beşiktaş olarak gurur duyuyoruz. Delgado için fazla lafa gerek yok. Bir aydan fazladır yazılıp çiziliyor. UEFA Kupası'nda geçen sezon en çok gol atan bir oyuncu. 5-6 kulübün transfer listesinde yer alan bir oyuncuydu. Kulübümüze kazandırdığımız için gururluyuz. Kendisi diğer transferler gibi
doğuştan Beşiktaşlı değil ama dün havalimanında taraftarları gördü ve ''Yüreğim Beşiktaş sevgisi ile atıyor. Bu destek ve sevgiyle çok iyi işler yapacağım' dedi. İyi bir transfer yaptık.''

DOĞAN: ''ÖNEMLİ BAŞARI BEKLİYORUZ''

Ülker Kurumsal İletişim Koordinatörü ve Ülkerspor Kulübü Başkanı Ali Doğan ise bu yıl Türk spor tarihinde devrim yaptıklarını ve Beşiktaş'tan uluslararası çapta başarı beklediklerini söyledi.

Doğan, sponsorluğun çapının değiştiğini dile getirerek, ''Türkiye'de bir promosyon olayı yaşandı. Değişimin, dönüşümün öncülüğünü yaptık. Ülker Grubu, bundan sonra da Türk sporunun daha ileriye gitmesi için destek verecek. Kendimizle yarışmak yetmez. Avrupa ve dünyayla yarışacak kulüplerimiz var. Bunlara destek
olmalıyız. Ülker, milli bir kuruluş ve dünya markasıdır. Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor bu ülkenin milli kuruluşlarıdır. Bu dayanışmayı zaten kurum olarak Anadolu'nun 77 kulübüne veriyoruz. İlk defa büyük kulüplerle anlaşmanın içine girdik. Sponsor olduğumuz kuruluşlar büyük çapta olmalı. Beşiktaş'tan da
uluslararası düzeyde mücadele bekliyoruz'' dedi.

Doğan, ''Beşiktaş ileriye dönük, genç bir takım kurdu. Bu çabanın Türk sporuna hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

DELGADO: ''YAKLAŞIM, TRANSFERİMDE ETKİLİ OLDU''

Beşiktaş'ın yeni transferi Delgado ise özellikle kulüp ikinci başkanı Murat Aksu ve diğerlerinin yaklaşımının transferinde etkili olduğunu söyledi.

Arjantinli oyuncu, kendisine karşı çok pozitif yaklaşımın olduğunu belirterek, ''İlk dikkatimi çeken ve en çok hoşuma giden, kararımdaki en etkili olan Murat Aksu ve diğerlerinin yaklaşımıydı. Zaten Beşiktaş Kulübü ile anlaşmış olmamıza rağmen Basel kulübüyle ufak tefek pürüzler vardı. Oların halledilmesini bekledik'' dedi.

Beşiktaş'a geldiği için mutlu olduğunu kaydeden yeni transfer, ''Daha ilk gelişimde çok etkilendim. Taraftarların havalimanında beklemesini tahmin etmiyordum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok büyük kulübe geldiğimi biliyorum. Teknik direktör Jean Tigana'ya da teşekkür ediyorum. Kendisi gerçekten benim buraya gelmemi çok arzuladı. Gelmemdeki en büyük neden onun beni ısrarla istemesidir. Çok çalışarak en iyisini vermek istiyorum. UEFA Kupası'nda ileriye gitmek istiyoruz. Türkiye'de de şampiyon olacağımıza inanıyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

10 NUMARALI FORMAYI GİYECEK

Delgado'nun imza törenine basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.

Arjantinli oyuncunun transferinde etkili rol oynayan Ali Doğan, Ülker Grubu'nu temsil ederken, imza sonrası Murat Aksu, Ali Doğan ve Delgado, hep birlikte fotoğraf çektirdiler.

Arjantinli oyuncu, daha sonra 10 numaralı Beşiktaş formasıyla sahaya çıkarak, basına görüntü verdi.

Beşiktaş'ta geçen sezon 10 numaralı formayı, yeni sezonda İddaa Lig B takımlarından Etimesgut Şekerspor'da oynayacak olan Sergen Yalçın giyiyordu.
Kullanıcı avatarı
onurkaya
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen onurkaya »

Hayırlı olsun beşiktaşımıza.
[b]Akıl gibi mal,
İyi huy gibi dost,
Edep gibi miras,
Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali[/b]
Kullanıcı avatarı
B-A-B-A
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen B-A-B-A »

geleceğin ortegası
[url=http://imageshack.us][img]http://img330.imageshack.us/img330/5133/bbwk5.jpg[/img][/url]