''savaŞÇi Bİr Ruhla MÜcadele EdeceĞİm''

Beşiktaş taraftarlarının buluşma noktası.
mad_emrah

''savaŞÇi Bİr Ruhla MÜcadele EdeceĞİm''

Mesaj gönderen mad_emrah »

Beşiktaş'ın yeni transferi Matias Emilio Delgado, Beşiktaş'ın çok büyük bir kulüp olduğunu belirterek, ''Çok çalışarak, savaşçı bir ruhla mücadele edeceğim. Böyle yaparak hedeflerimizi yakalayacağız'' dedi. Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Delgado, Beşiktaş'a geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

İstanbul'a geldiği ilk andan itibaren büyük bir ilgiyle karşılaşan Delgado, havaalanındaki karşılaşmayı şaşkınlıkla anlatarak, ''Muhteşem bir akşamdı. Çok büyük bir kalabalık beni bekliyordu. Normalde yaptığım her işi iyi yaparım. Ancak, bu taraftarı gördükten sonra artık en iyisini yapmam gerektiğini düşünüyorum. Bunun için de elimden gelen bütün çabayı göstereceğim'' diye konuştu.

''KARİYERİMİN EN İYİ DÖNEMİNİ GEÇİRDİM''
Arjantinli futbolcu, geçtiğimiz sezon Basel'deki 18 gol, 11 asistlik performansını kariyerinin en iyi dönemi olarak nitelendirdi. İsviçre Ligi'nde son maçta şampiyonluğu kaybettiklerini dile getiren Delgado, buna rağmen kendisi adına müthiş bir sezon geçirdiğini söyledi. Ofansif bir futbolcu olduğunu vurgulayan Delgado, takım oyununu sevdiğini ifade etti. Sabah yapılan idmanda ilk kez takımla bir araya geldiğini ifade eden Arjantinli futbolcu, herkesle selamlaştığını, anlaştığı birkaç oyuncu ile de konuştuğunu söyledi. Delgado ayrıca takımda ilerleyen günlerde sıcak bir ortam olacağını ve her şeyin kısa sürede yoluna gireceğini belirtti.

''UEFA KUPASI'NDA İYİ KONUM, LİGDE ŞAMPİYONLUK''
Beşiktaş'ın hedefleri ile kendi hedeflerinin aynı doğrultuda olduğunu anlatan 24 yaşındaki futbolcu, ''Ben de UEFA Kupası'nda iyi bir konuma gelmek, Türkiye'de şampiyon olmak istiyorum. Bunları gerçekleştirebilmek için çok iyi çalışmamız ve iyi bir takım olmamız gerekiyor'' şeklinde konuştu. Son olarak camiaya mesaj veren Delgado, ''Öncelikle beni muhteşem bir şekilde karşıladıkları için taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. İkinci olarak ise ben ve takım arkadaşlarım çok iyi çalışarak, savaşçı bir ruhla mücadele edeceğiz'' ifadelerini kullandı.