Roberto Carlos'tan mesaj var

Fenerbahçe taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
eneskiraz
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen eneskiraz »

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos, sakatlığının uzamasının nedeninin yanlış tedavi veya ilaç kullanımından değil, ağrılarının devam etmesi olduğunu ifade etti.

Tedavisi için Brezilya'da bulunan Roberto Carlos'un durumuyla ilgili yaptığı açıklamalar, Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yayınlandı.

Medyada, Türkiye'de kendisine yanlış tedavi uygulandığı, bu nedenle de sakatlığının geçmediği yönünde yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Brezilyalı oyuncu, ''Sakatlığım yanlış tedavi veya yanlış ilaç alımından değil, ağrılarımın devam etmesi nedeniyle uzadı'' dedi.

Kulüp tercümanlarından Fatih Sönmez aracılığıyla internet sitesine açıklamalar yaptığı bildirilen Roberto Carlos, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla ile İstanbul'da yaptıkları maçta aldığı darbeyle geçirdiği sakatlıkta, kemik zarı zedelendiği için iyileşme süresinin uzadığını kaydetti.

İstanbul'daki tedavi sürecinde gerek Acıbadem Hastanesi, gerekse kulübün sağlık ekibinden hiçbir şikayeti olmadığını anlatan Roberto Carlos, şöyle devam etti:

''En son Kayserispor maçına kendi isteğimle çıkarak, kendimi denemek ve devam edip edemeyeceğime bakmak istedim. Ancak maçta ağrılar tekrarlayıp artınca oyundan çıkmak zorunda kaldım. Daha sonra sakatlığımın ve ağrılarımın tam olarak geçmesi için, daha uzun bir süreye ihtiyaç olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine yöneticilerimiz ve teknik heyetin de izniyle, tedavimin ülkem Brezilya'da, eski kulübüm Palmeiras'taki doktor ve sağlık ekibinin yardımlarıyla devam etmesine karar verdik. Tedavimin uzun süreceğinin anlaşılması ve sezon sonunun da yaklaşması nedeniyle böyle bir karar aldık. Bundan, Brezilya'da daha iyi bakıldığım ve tedavi gördüğüm gibi bir anlam çıkarılmasın. Sakatlığım, yanlış tedavi veya yanlış ilaç alımından değil, antrenman ve maçlarda ağrılarımın devam etmesi nedeniyle uzadı. Burada, kendi ülkemde daha rahat ve moralli bir şekilde tedavi oluyorum. Tedavimi en kısa sürede tamamlayıp sağlığıma kavuşmak istiyorum. İstanbul ve Fenerbahçe'ye sağlıklı bir şekilde döneceğim.''

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]