Azİz Yildirim'in Velİahti!..

Fenerbahçe taraftarlarının buluşma noktası.
mad_emrah

Azİz Yildirim'in Velİahti!..

Mesaj gönderen mad_emrah »

bir Fener aşığı
Rahmetli Vehbi Koç'un hangi takımı tuttuğunu bilmiyorum. Sporu da pek sevdiğini zannetmiyorum. Ama, Rahmi Koç'un, çok iyi bir Beşiktaşlı ve efsane Başkan Süleyman Seba'nın hayranı olduğunu bilmeyen yok. Mustafa Koç ile Ali Koç ise Fenerbahçe aşığı. Dadısı tarafından Fenerbahçeli yapılan Ali Koç, 'Damarını kesseniz, sarı-lacivert akacak kadar tam bir tribün fanatiği.' Fenerbahçe'nin maçı olduğu gün formasını giyer, dostları ile özel locasında izler. Amerika'da okurken Fenerbahçe'nin maçlarını doksan dakika telefonla radyodan takip ettiğini bilmeyen yoktur.

Rahmetli Sakıp Sabancı sağ iken yıllar önce Divan Oteli'nde Fenerbahçeli işadamlarının katıldığı bir toplantıda 'Bugün sizler kulübe sahip çıkmıyorsunuz ama, bir gün ben Fenerbahçe'ye başkan olacağım' demişti. Gününü tam hatırlamıyorum ama, en az 20 yıl önce söylenen bu söz bugün Ali Koç'u Fenerbahçe sevdasından 100. yılın yöneticisi yaptı. Aziz Yıldırım'dan sonra da başkan olacak gibi. Bunu da nereden çıkardığımı soruyorsanız, gelin Fenerbahçe'de son bir ay içinde gelişen olayların halkalarını hep beraber birleştirelim.

Ama önce Fenerbahçelilerin sevdiği Aziz Yıldırım'ın hakkını verelim. Ne diyordu, 'Fenerbahçe'nin vizyonu büyüdü. Bundan sonra Ali Koç, Ferid Şahenk gibi iyi Fenerbahçeli işadamları göreve gelmeli..'

Ve bir ay önce 'Başkanlığı bırakmak istediği gün', kulübe gelen Ali Koç'a, Yıldırım 'Gel, sen Fenerbahçe'ye başkan ol' diye teklifi yapmıştı. O günlerde Ali Koç'un gönlündeki Fenerbahçe Başkanlığı sevdasını çok iyi bilen ağabeyi Mustafa Koç, Papermoon'da Şansal Büyüka'ya , 'Ali'nin önce yönetici olup, tecrübe kazanması lazım' diyerek, ailenin, Yıldırım'ın ekibinde görev almasının ilk ışığını yakmıştı.

Kongreden bir hafta önce yapılan görüşmede 'Yıldırım'ın 100. yılda da görevinin başında kalmasını isteyen' Ali Koç'un, 'Başkanlık dışında size her türlü desteği vermeye hazırım' sözü ise bu büyük Fenerbahçeliyi, tribünden alıp, yönetim odasına taşıdı.

Fenerbahçe tarihinde birçok ilki yapan Aziz Yıldırım, kendisinden sonra başkan olmasını istediği Ali Koç'u 100. yıl yönetimine alarak Sarı-Lacivertli camiaya adeta 'benim veliahtım' mesajını verdi. Yönetimde asbaşkanlık unvanı alacak olan Koç, bir süre kulübü yakından tanıyacak. Fenerbahçe'yi taraftar olarak tribünden sevdiği gibi kulübün içinden de yönetici olarak severse, Yıldırım'dan sonra da ekibini kurarak başkanlığa soyunacak.

Kongrede üyeler, dışarıda taraftarlar Ali Koç'a gösterdikleri sevgi ile, Fenerbahçe'nin yarınlarının da emin ellerde olduğunun mesajını herkese verdiler..