Azİz Yildirim'la Çok Özel!..

Fenerbahçe taraftarlarının buluşma noktası.
mad_emrah

Azİz Yildirim'la Çok Özel!..

Mesaj gönderen mad_emrah »

BİRGÜN BENİ ANLAYACAKLAR

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım, göreve dönme kararından sonra ilk kez AKŞAM'a konuştu. Noktasına, virgülüne dokunmadan, Yıldırım'ın söylediklerini yazmadan önce, yeni öğrendiğim, insanı hayrete düşüren bir olayı anlatayım. Fenerbahçe Kulübü Başkanı ölümden dönmüş. Ankara'ya iş için gittiği gün göğsündeki ağrılar üzerine GATA Hastahanesi'nde kontrolden geçen Aziz Yıldırım, meğer o an kalp krizi geçiriyormuş. Doktorlar, 'Allah'ın sevgili kuluymuşsun, böyle durumlarda 45 dakika içinde müdahale yapılmazsa, çok kötü bir sonuç olurdu' demişler.

HERKES KALMAMI İSTEDİ

Peki neden tekrar aday oldu? İnsanın sağlığı her şeyden önemli değil mi! İşte anlattıkları: 'Bırakıyorum dediğim günkü şartların ortadan kalkmamasına rağmen, istek, arzu ve baskılar benim 100. yılımızda da kulübümün başında olmama sebebiyet verdi. Kiminle konuşsam, eski başkanlar, eski yöneticiler, kongre, divan üyeleri, taraftarlar ve başkan olmak isteyenler bile benim göreve devam etmemi söylediler. Ereğli'de bir kadının kendi sorunu varken Başbakanımıza söyledikleri, mektuplar, mailler karşısında verdiğim karardan vazgeçtim.'

STADIN TAPUSUNU ALACAĞIM
'Pazar günü kongrede seçilirsek 100. yılımızı Fenerbahçe'ye yakışır şekilde kutlama hazırlıklarını yapacağız. 100 yıllık mazisi olan kulübün geçmişini ve geleceğini beraber yaşayacağız. Kapalı salonu mutlaka yapacağız. Fenerbahçe'nin simgesi olan Dereağzı ile eskiden bizim olan stadımızın tapularını alacağız. Sayın Başbakan'a kadar çıkıp, stadın eskiden bizim olduğunu, Beden Terbiyesi'nin yaptığı beton tribünlerin yıkılıp, yerine yenilerinin yapıldığını anlatarak bedeli karşısında almak istediğimizi anlatacağız. 2007 yılında yalnız futbolda değil bütün bıranşlarda şampiyon olmak istiyoruz. Geçen yıl amatör şubelere 17 trilyon harcamıştık. Bu sene belki 20 trilyon harcayacaktık. Bunun için basketbolda Ülker ile sponsorluk anlaşması imzaladık. Üyelerimizin desteğini aldıktan sonra kulübün üzerinden basketbol yükü kalkacak. Devlet amatör şubelere destek olmalı. Kenan Evren Lisesi'nin projesi bitti. Bir an önce hayata geçirmemiz lazım.'

KİMSEYLE SORUNUM YOK

'Benim hiçbir kulüp ve şahıs ile kişisel sorunum yok. Fenerbahçe'nin menfaatlerini koruduğum için, maalesef bir kısım medya beni kamuoyuna yanlış lanse etti. Bugün sağduyulu insanlar benim yaptıklarımın doğru olduğunu söylüyorlar. Bir gün G.Saraylısı, Beşiktaşlısı verdiğim mesajların doğru olduğunu anlayacak. Ben Türk futbolunun iyiliği için söylüyorum. Altı yabancı yasağı bu sene olmazsa, seneye kalkacak. Çünkü akan suyun önünde kimse duramaz. Yeni dönemde biraz geriye çekileceğim. Kurumsallaştırmayı hızlandıracağız. Basın ile diyalog kuracak birimin başına çok değerli bir kişiyi tayin edeceğiz. Ben sık sık ortaya çıkıp konuşmayı sevmiyorum ama bazı kişiler beni kötü göstermekte inat ediyorlar. Seçilirsek pazartesi gününden itibaren ortalıkta fazla görünmeyeceğim. Maçları da şeref tribününde değil, kendi özel locamda izleyeceğim..'

YEDİ HOCADAN EN İYİSİNİ SEÇECEĞİZ
'Futbol takımı sezonu açtı, takımın hocası yok diye kimse paniklemesin. En iyisini göreve getireceğiz. 7 hoca ile resmi görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki hafta kesin kararımızı vereceğiz. İnce eleyip sık dokumamızın nedeni, görüştüğümüz hocaların bir kısmı ünlü, Türkiye şartlarının çok üstünde ücret istiyor. Bir kısmı genç, geleceğe dönük, büyük takıma büyük katkılar yapabilecek isimler. Hangisini tercih edeceğiz. Listemizde çok sayıda, yerli ve yabancı futbolcu var. Hocamız kimi isterse iki gün içinde konuştuğumuz, prensipte anlaştığımız oyuncuları alırız. 'Fatih Tekke için Trabzon Başkanına teklifimizi yaptık. Cevap bekliyoruz. Tekke olmazsa o vakit gündeme başka isimler gelir. Konuştuğumuz, görüştüğümüz opsiyonlu bir çok futbolcu var. Bugün Fenerbahçe için Avrupa ve Türk basınında Sol Campbell, Roberto Carlos, Crespo isimleri geçiyorsa bu Fenerbahçe'nin marka olduğunu, geldiği noktayı gösterir. Fenerbahçe'nin alamayacağı oyuncu yoktur. Yeter ki gelecek antrenör istesin.'

ALACAK YOKSA BORÇ TEHLİKELİDİR
'Bankalara 60 trilyon borç var. Bu rakamın içine futbolcuların bonservis bedelleri de dahil. Anelka, Appiah gibi dört futbolcunun bonservis bedeli bu borcun yarısı eder. 100 milyon dolar değerinde stadımız, 125 milyon dolar da bütçemiz var. 200 milyondan çıkardığımız halka arz bugün 450 milyona çıktı. 1 Temmuz'da satışa çıkacak ve 30 trilyon beklediğimiz piyango biletlerinin on trilyona yakınının garanti satışını yaptık. Bunlar borcumuzun ne kadar önemsiz olduğunu gösterir. Alacağınız olmazsa, borç tehlikelidir.
Kullanıcı avatarı
agrilion
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen agrilion »

ben aziz yıldırıma sesleniyorum taraftarına sahip çık gündem değişirmek için istifa ayaklarına yattın ama yemezler
dünya bir gündür oda bugündür