Şampiyon Galatasaray / Kupa Galatasaray Müzesine

Galatasaray taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
3DKim
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Şampiyon Galatasaray / Kupa Galatasaray Müzesine

Mesaj gönderen 3DKim »

Resim
Takımını şampiyonluğa taşıyan Hakan Şükür
yeni bir ünvan daha aldı. Kral,
futbolu bırakıp bırakmayacağını da açıkladı.

Galatasaray ve Türk Milli Takımı'nın en çok gol atan futbolcusu olan Hakan Şükür, erişilmesi güç bir rekora daha ulaştı. Maçtan sonra konuşan Kral, Fener'i yenerek şampiyon olmanın önemine vurgu yaptı.

Sarı-kırmızılı takıma 1991-92 sezonunda transfer olan tecrübeli futbolcu, G.Saray'da 8. kez şampiyonluk sevinci yaşadı. Bu şampiyonluk Kral çok ayrı bir önem daha taşıyor. Hakan Şükür, uzun yıllar birlikte oynadığı Bülent Korkmaz'la paylaştığı "Türkiye liglerinde en çok şampiyonluk yaşayan futbolcu" rekorunu tek başına eline geçirdi.

Hem Türkiye Birinci Ligi tarihinin, hem de Galatasaray tarihinin en fazla gol atan oyuncusu olan Hakan, futbol kariyerinde ortalama 2 yılda bir şampiyonluk kupası kaldırdı.

EN ANLAMLI ŞAMPİYONLUK

Takım kaptanı Hakan Şükür, maçtan sonra Lig TV'de canlı yayında yaptığı açıklamada, şampiyonluğu çok istediklerini kaydederek, ''Genç arkadaşlarımız da çok istiyordu. Çok iyiydik. Zaman zaman sıkıntılar yaşadık, ama kenetlendik. Bundan önceki 2 haftada şampiyonluk yolundaki rakiplerimiz Fenerbahçe ve Sivasspor'u yenerek, çok anlamlı bir şampiyonluk kazandık'' dedi.

FUTBOLU BIRAKACAK MI?

Hakan Şükür, bir soru üzerine, futbola devam edeceğini belirterek, ''Galatasaray büyük bir camiadır. Başkanımız ve büyüklerimiz karar verecek. Belki burada olmaz, ama ben futbol oynamaya devam edeceğim. Türkiye'de oynayacaksam bu Galatasaray olur. Çok yıpratıldım, geleceği belli olmayan bir futbolcu olarak içimdeki sevgiyle oynadım. Her zaman dualarını esirgemeyen anneme, babama, eşime ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Sezona 74 yaşında bir hoca ve 12 yeni oyuncuyla başladılar... Dereyi geçerken önce başkan sonra da hoca değiştirdiler... Fakat pes etmek onların kitabında yazmıyordu... Cevat Güler arka bahçeden geldi. Önüne geleni devirdi. Sarı-Kırmızılı takımı belki de en zorlu virajda şampiyonluğa taşıyarak Aslan'ı lig tarihinde 17. kez kükretti...

Türkiye Forum - Türkiyenin Bilgi ve Paylaşım Platformu
We're having too good of a time today, we ain't thinking about tomorrow..