Ve Feldkamp istifa etti...

Galatasaray taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
Marshall
New Friend
New Friend

Ve Feldkamp istifa etti...

Mesaj gönderen Marshall »

Galatasaray Kulübü'nde yarınki Gençlerbirliği maçı öncesi şok bir gelişme yaşandı ve Alman teknik adam Karl Heinz Feldkamp, istifa etti. Feldkamp'ın ardından yardımcısı Ahmet Akcan da istifasını verdi.

Feldkamp'ın, kulüp yönetim kurulu ile oluşan fikir ayrılığı gerekçesiyle görevinden istifa ettiği açıklandı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Sezon başından bugüne Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nın teknik direktörlük görevini sürdürmekte olan Karl Heinz Feldkamp, yönetim ve teknik direktör arasındaki fikir ayrılıklarından dolayı istifa etmiştir" denildi.

Yardımcısı da istifa etti

Feldkamp'ın istifasının Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu tarafından kabul edildiği açıklanırken, yardımcısı Ahmet Akcan da istifa ettiğini açıkladı.

Ahmet Akcan, "2-3 gün içinde yönetimle detayları görüşeceğim" dedi, Feldkamp'ın muhtemelen 8 Nisan Salı Türkiye'den ayrılacağını sözlerine ekledi.

Turkcell Süper Lig'de yarın oynanacak Gençlerbirliği-Galatasaray karşılaşmasında sarı-kırmızılı takımın başında Burak Dilmen, Nezih Ali Boloğlu ve Cevat Güler'den oluşan ekibin görev yapacağı belirtildi.

Kulüp açıklamasında, bu sezonun sonuna kadar görev yapacak olan teknikheyetin en kısa zamanda belirleneceği ve takımın başına getirileceği vurgulandı.

Açıklamada, "Yönetim kurulumuz, bu gelişmenin takımımızı iki kupada şampiyonluk hedefinden geri çevirmeyeceği gibi, hedeflere daha sıkı sarılarak bir kenetlenme ve yeni bir motivasyon oluşturacağına yürekten inanmaktadır. Karl Heinz Feldkamp ve Ahmet Akcan'a kulübümüze bugüne kadarki katkılarından dolayı teşekkür eder ve başarılar dileriz" denildi.

Sezgin: "Öngörülmeyen bir gelişmeydi"

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın istifasının öngörülmeyen bir gelişme olduğunu söyledi.

Galatasaray kafilesiyle birlikte Gençlerbirliği ile yapılacak lig maçı için Ankara'ya giden Sezgin, yolculuk öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Özellikle teknik direktör Feldkamp'ın istifasıyla ilgili yoğun soruları cevaplandıran Sezgin, "Bu öngörülmeyen bir gelişmeydi. Bugün itibariyle hocamız istifa etti. Gerekli açıklamayı da zaten internet sitemizde yayınladık. Yeni teknik direktörle ilgili gerekli çalışmalara pazartesi gününden itibaren başlayacağız. Belli bir seviyeye geldiği zaman sizleri de bilgilendireceğiz" diye konuştu.

Feldkamp ile ilgili olarak, "İstifa mı etti, yoksa gönderildi mi" şeklindeki bir soruya Sezgin, "Hocamız gönderilmedi, istifa etti. İnternet sitemizdeki açıklamaya itibar edilmeli" cevabını verdi.

Alıntıdır...