"Yorumlar rencide edici!"

Galatasaray taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
muratert
Quick Friend
Quick Friend

"Yorumlar rencide edici!"

Mesaj gönderen muratert »

Hakan: "Sadece topunuzu oynayamıyorsunuz, farklı psikolojik şartlarda sahaya çıkmak zorunda kalıyorsunuz" dedi.

Galatasaray'da üst üste alınan kötü sonuçların ardından eleştirilerin hedefi olan Hakan Şükür, rencide edici yorumlar yapıldığından yakındı. Ligi TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programına telefonla bağlanan Hakan Şükür, yaptığı açıklamada, gol atamamanın herkesi üzecek bir durum olduğunu kaydederek, ''Türk futbolunda çok farklı şekillerde hep gündemde olmak, futbol sahasına iyi yansıyacak şeyler değil. Sadece topunuzu oynayamıyorsunuz, farklı psikolojik şartlarda sahaya çıkmak zorunda kalıyorsunuz'' dedi.

Türk futbolunu geriye götürecek şekilde hep rencide edici yorumlar yapıldığını anlatan sarı-kırmızılı futbolcu, ''Yeni Hakan Şükür'ler aranıyor. Bizi örnek alan oyuncuların bunları okuyarak bir yerlere geleceğini sanmıyorum. Hep rencide eden şeyler'' ifadelerini kullandı.

-''SAHAYA ÇIKAN FUTBOLCU HAZIR FUTBOLCUDUR''-

Hakan Şükür, sakat sakat oynaması nedeniyle performans düşüklüğü yaşadığı yönündeki yorumlar için, şunları söyledi: ''Sahaya çıkan futbolcu hazır futbolcudur. Böyle bir bahane gösterilmemeli. Kırık parmakla oynadığım doğrudur. Geçen sene ameliyat olma durumu ortaya çıkmıştı, ancak Ümit sakatlandı. Ameliyat olmam durumunda da 3-4 ay oynayamayacağım söylendi ve bu da Şampiyonlar Ligi eleme maçlarına denk geliyordu. Bu nedenle iptal ettim. Ardından üst üste milli maçlar yaptık. Cezamız nedeniyle dışarıda maç yapacağımız için hazırlık maçlarını da dışarıda oynadık. Lüksemburg ve Malta maçlarından sabaha karşı dönüp ligde daha sonra deplasmanlara gittik. Ardından bu nedenle vücut direncim düştü ve hastalandım. Kendime iyi bakan bir oyuncuyum. Mücadelemde yine bir eksiklik yaşamadım. Sadece gol olarak eksikliğim var ve değerlendirmeler yapılırken de bu konu göz önüne alındığı için yıpratıldım.''

-''MİLLİ TAKIMDA DİNLENME OLMAZ''-

Hakan Şükür, Galatasaray'da tercih edilmemesi durumunda yedek kulübesinde oturabileceğini belirtirken, Milli Takım'da ise dinlenme durumunun söz konusu olamayacağını söyledi.

Özellikle Ersen Martin ve Gökhan Ünal gibi oyuncuların istikrarlı bir şekilde iyi futbollarını sürdürüp Milli Takım'a da katkı sağlamaları gerektiğine inandığını kaydeden Hakan, ''35 yaşındayım ve formdayım. Bir şeyler yapmak için buradayım, ama bu kadar konuşulmanın anlamlı olmadığını düşünüyorum. Sadece futbolumu oynamak istiyorum. Milli Takım'da dinlenme söz konusu olamaz. İhtiyaç varsa oynanacaktır, orası Milli Takım'dır. Oraya gittiğimizde kulüpleri bir kenara atmak zorundayız. Ben affımı istemem. O hocamızın tasarrufudur. Bizler orada belki varlığımızla, belki performansımızla bir şeyler yapmaya çalışırız. Ben yapmam gerekenleri yapıyorum. Pozisyon da kaçırıyorum ve kaçıracağım da ama o mücadeleyi göstermek önemli'' diyerek sözlerini tamamladı.