Ülker Top 16'da

Basketbol hakkında tüm konular
Kullanıcı avatarı
Fatalrhymer
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Ülker Top 16'da

Mesaj gönderen Fatalrhymer »

Euroleague'de C Grubu'nda son maçına çıkan Ülkerspor, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda İtalyan temsilci Montepaschi Siena'yı 74-71'lik skorla mağlup ederek, Top 16 vizesini aldı.

Mücadeleye Marcus Haislip’in sayılarıyla başlayan Ülkerspor, Gulyas ve İbrahim’in de devreye girmesiyle üçüncü dakikaya 9-6 önde girdi. Boyalı alanda Gulyas ve Haislip ikilisi ile etkili olan Ülkerspor’a, Kaukenas ve Hamilton ile yanıt veren Montepaschi Siena ilk periyot sonlarında 19-19’luk eşitliği sağlasa da, Gulyas ve Haislip’in sayılarıyla Ülkerspor ikinci periyoda 24-19 önde girdi. İkinci periyoda Haislip’in üçlüğü ile başlayan Ülkerspor, skoru 27-19’a getirdi. Ancak hücumda bir an bocalayan Ülkerspor potasında Benjamin ve Woodward’dan sayılar gördü (27-23). Ancak toparlanan temsilcimiz dış atışlarda Cüneyt ve Ömer, pota altında da Gulyas ile etkili oldu ve farkı açtı. Etkili oyununu sürdüren Ülkerspor Mirsad’ın turnikeden kazandırdığı basket ile devreyi 10 sayı farkla 39-29 önde tamamladı.

Turuncu yeşilliler maçı bırakmadı

İkinci yarıya karşılıklı sayılarla başlayan takımlar 21.dakikayı 41-31’lik skorla geçti. Ülkerspor’lu Haislip’in üçlüğüne, Zakauskas ile yanıt veren Montepaschi Siena, Kaukenas’ın ard arda bulduğu 5 sayı ile 25.dakikada farkı 3 sayıya (44-41) kadar indirdi. Ancak Marcus Haislip’in iki üçlüğü ve Stefanov’un sayılarıyla rakibine öne geçme şansı vermeyen Ülkerspor son periyoda 57-50 önde girdi. Final periyodunda Trepagnier’in turnikesi ile başlayan Ülkerspor, Ömer ve Haislip’in de devreye girmesiyle 35.dakikaya 64-57 önde girdi. Ancak Kaukenas’ın smacı ve Stonerook’un turnikesiyle toparlanan Montepaschi Siena, farkı kapattı ve 37.dakikada skoru 67-67’ye getirdi. Son 2 dakikaya Stonerook’un serbest atışlardan bulduğu sayılarla 67-69 önde giren Montepaschi Siena’ya, Trepagnier’in ard arda bulduğu iki üçlükle karşılık veren Ülkerspor son dakikada 73-71 öne geçti. Üstünlüğünü kaybetmeyen ve Mirsad’ın serbest atışıyla skoru 74-71’e getiren Ülkerspor’a, üçlüklerle yanıt veremeyen Montepaschi Siena salondan 74-71 yenik ayrılan taraf oldu.

Ülkerspor antrenörü Ergin Ataman, maçtan sonra yaptığı açıklamada, kötü başladıkları grubu mutlu bir şekilde bitirdiklerini ifade ederek, "Çok zorlu bir maçtı. Seyircimizin desteğiyle bu maçı kazandık. Bu nedenle çoşkulu seyircimize teşekkür ediyorum. Pazartesi çekilecek kuradan sonra yolumuzu çizeceğiz. Hedefimiz Final-Four'dur" dedi.

Karşılaşmayı 8 sayıyla kapatan İbrahim Kutluay ise, iki takım için de önemli bir maç olduğunu belirterek, "Gergin bir maç oldu, ancak kazandığımız için mutluyuz. Öncelikle yabancı oyuncularımıza çok teşekkür ederim. Çok iyi oynadılar. Bundan sonra Ülkerspor ile çok daha iyi şeyler yapacağız" diye konuştu.

Rakip oyuncu ile kavga ettiği gerekçesiyle diskalifiye edilen Ömer Onan da şunları söyledi:
"İki takım için de çok önemli bir maçtı. Kazanan yoluna devam edecekti. Biz kazandığımız için mutluyuz. Olayı rakip oyuncu başlattı. Ben de sinirlerime hakim olamayıp, bu kavgaya karıştım. Ama hakemin beni neden attığını anlamadım. Çekilecek kuradan sonra rakibimize göre önlemimizi alacağız. Yola devam ettiğimiz için çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

SALON: Abdi İpekçi Spor Salonu
HAKEMLER: Juan Carlos Arteaga (İspanya), Ilija Belosevic (Sırbistan Karadağ), Sradan Dozai (Hırvatistan)
ÜLKERSPOR : Stefanov 5, Trepagnier 11, Ömer 6, Gulyas 11, Mirsad 5, Haislip 25, İbrahim 8, Cüneyt 3
MONTEPASCHI SIENA : Kaukenas 19, Stonerook 9, Woodward 2, Eze 5, Thomas 8, Boisa 3, Chiacig 6, Hamilton 14, Pecile, Zakauskas 5

1.PERİYOT: 24-19
2.PERİYOT: 15-10
3.PERİYOT: 18-21
4.PERİYOT: 17-21

Kaynak : DHA