Mahir Güven'in 43 Öğrencisi Bir Sergide

Konserler, kültürel ve sanatsal etkinlikler.
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mahir Güven'in 43 Öğrencisi Bir Sergide

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

Resim Mahir Güven’in tam 25 yılı bulan atölye hocalığından, sesini duyurabildiği 43 öğrencisinin katıldığı sergi, EKAV Sanat Galerisi’nde izleyici ile buluştu.

Mahir Güven öğrencilerinin bu sergide sanatseverleri en çok etkileyecek olan yönü, konu ve anlatım çeşitliliği, zenginliği. Her bir resimde, sanatçılar farklı kişiliklerini ve becerilerini öne çıkartarak, özgünlüklerini sergilemiş. İşte bu öğrencilerin form, renk, leke ve doğal anlatımın sonuçlarının gözlemlenebildiği sergi, EKAV Sanat Galerisi’nde 15 Nisan’a kadar izlenebilir.

Küratörlüğünü Meral Gürbüz ve Mahir Güven’in yaptığı sergi dolayısıyla sanatçıların resimlerinin yer aldığı bir de kitapçık hazırlanmış. 43 sanatçı arasında Erol Evgin de yer alıyor.

Resim Bu sergi ile atölye hocalığımın yaklaşık yirmi beş yılı tamamlanmış oluyor. Geçen zaman sürecinde yüzü aşkın öğrencim oldu. Sergiye katılanlar sadece ulaşabildiğim öğrencilerimdir.

Her yıl yapmayı düşündüğüm öğrenci sergimde umut ediyorum ki sesimizi duyuramadıklarımız da bize katılırlar.

Atölyeme gelen öğrencilerimle bilgilerimi paylaşırken, onların da farklı kişiliklerini ve becerilerini öne çıkartarak özgünlüklerini destekledim..
Böylelikle her biri, kendi imzaları gibi olan resimlerini ürettiler.

Sanıyorum ki bu sergi akademi dışı eğitimin de, ‘doğrusu yapıldığında’ ne kadar değerli olabileceğinin bir göstergesi oluyor.

Şimdi bu sergiye katılarak beni onurlandırıyorlar. Sanat dünyamıza öğrencilerimi tanıtmaktan büyük gurur duyuyorum.
[Mahir Güven]

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Mahir Güven Atölyesi Öğrencileri
22 Mart - 15 Nisan

EKAV Sanat Galerisi
Büyükdere Cad. No: 163 Zincirlikuyu / İSTANBUL
Tel: 0 (212) 336 10 46

-Kaynak: ntvmsnbc.com-
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.