Ne Okusak? Ne Tavsİye Edersİnİz?

Yeni çıkan kitaplar ve severek okuduğumuz kitaplar hakkında yorumlar, paylaşımlar.
Kullanıcı avatarı
cRyStaLL
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen cRyStaLL »

Dan Brown ve Jean Christophe Grangé 'in tüm kitapları muhteşem.
I[b]t[/b]'s [b]a[/b] t[b]h[/b]i[b]n[/b] [b]l[/b]in[b]é[/b] b[b]é[/b]tw[b]é[/b]én [color=Red]l[b]ø[/b]v[b]é[/b][/color] [b]a[/b]n[b]d[/b] [color=red]h[b]a[/b]t[b]é[/b] [/color] [b]![/b]
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Patrick Süskind - Koku

En son okuduğum kitap bu. Konusu oldukça ilginç tavsiyemdir okumayanlara..

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp ... 1UJ6XPPEHR
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

Sultan Vahdettin'in özellikle vatan haini olduğunu iddia edenlere tavsiyemdir: "Şahbaba". Murat Bardakçı'nın hazırladığı kitap tamamen belgelere ve önemli kişilerle yapılan söyleşilerle oluşuyor. Bu kişiler arasında Sultan Vahdettin'in torunları da mevcut.
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.
Kullanıcı avatarı
fanta
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen fanta »

canan tan- yüreğim seni çok sevdi
[b]Bütün renkler aynı hızda kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler...[/b]
kashna_ci
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen kashna_ci »

DÜNYANIN EN AKILLI İNSANI - ERDAL DEMİRKIRAN' ın kitaplarını okumadan asla ölmeyin arkadaşlar! HAYATINIZ KÖKÜNDEN DEĞİŞECEK!

Hatta kökünüz bile değişecek!

1) Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

2) Adam Dediğin Benim Gibi Olur

3) İflas Etmenin Yolları

4) Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar

5) Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

6) Yerim Seni ÖSS

7) Sen Şimdi Gidecen Ya? Cehennemin Dibine Git: Akla sığmaz bir Aşk kitabı

Vay beeee.....
kuyu
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen kuyu »

İlker ORTAÇ’ın yer altı edebiyatı tarzındaki öykülerden oluşan kitabı okuyucularıyla buluştu. Kitap Kaybetme Hırsı adını taşıyor. Yazar, öykülerini Kırmızı Balık’a anlatıyor.

Ayrımcılıklar, grup dışında kalanlar, çevre, sakatlar, zanaatkarlar, sanat, militarizm, kapitalizm, travestiler, eş cinseller, etnik sorunlar, aleviler,ateistler, fahişeler öykülerindeki temel başlıklar.

İlker ORTAC, hayatı iki kere iki etmeyenlerden biri.

Asilerin, kaybedenlerin, hayalperestlerin, günahkârların, küfürbazların, beyaz zencilerin, aşağı tırmananların, yola çıkmaktan çekinmeyenlerin, uçurumdan atlayanların sesi olan underground popüler kültürden uzak fakat kendi trendine sahip yazar.

Kitabın tüm kahramanları birer anti kahraman. Öykülerin başında güçleri kuvvetleri bir olsa da, gitgide güçlerini yitiriyorlar ve eksikliklerinden varoluyorlar. Daha çok olayları değil, kişileri anlatan yazar; kazanmak için kaybetmenin kaçınılmaz olduğundan dem vuruyor.

Neden Kaybetme Hırsı’na yazar şu şekilde cevap veriyor; Kaybetmek için elimizde tutabileceğimiz, sırtımızı yaslayabileceğimiz, gülümsememiz için, ağlamamız için neler gerekli ise, zaman ve şartlar işi yokuşa vurduğu vakit, bunların birer birer bizden uzaklaştığını gördüğümüz vakit; kaybetmiş olur muyuz ? Her işinden kovulan, her sevgilisinden ayrılan, her toprakla örtüşeni özleyen kaybeden midir ? Kaybetmek sanıldığı kadar kolay ve hatta günümüzde olduğu gibi popüler midir ? ‘Dibe vurmak’ şarkı sözünden çok hayatımızın yörüngesinde olan bir durum tasviri midir ? Yoksa kaybetmek aslında çok da zevkli midir ? Kaybetme Hırsına kapılanca insanlar, para kazanmak için gece gündüz vazife edinip, doymadan parayla sevişenlerden daha mı tahmin olurlar ? Kaybetmek için önce kazanmak gerekmez fakat kaybetmek için önce gerçekten kaybetmeyi sevmek gerekir, kazanmayı önemsemeyecek doygunluğa, tatmine ulaşmak gerekir. Ben kaybettim, savunmam gereken olgu kalmadı. Maddelerden kurtuldum ve neyin kutsal olduğunu çok daha iyi biliyorum .

Gerçekten mutlu olacaksın, sancılı vakitleri geride bıraktığın zaman. İş; bu arada kendine zarar vermeden, bulabilmekte istediğini, aramaya devam edebilmekte. Kaosun içersinde yok olmadan, varolabilmeyi sürdürebildiğin sürece, toplumsal kaygılarını, yüreğinin arzularından geride tutabildikçe, kazanmaya devam edeceksin. Hadi eğme başını. Bir fincan kahve, bir sigara aradığını bulma aşamasında pansuman gereçlerin olabilir. Melankoliden kurtul, çok fazla şeye ihtiyacın yok. Analitik düşünme şeklinden ödün verme. Neticede ya aradığını bulamadın ya da bulduğun, aradığın değilmiş. Belki bir parkta, belki bardakları sidik kokan bir kahvehanede bulacaksın, onu. Ya bekleyerek öleceksin ya da ölmeden beklemeyi keseceksin. Her şey aslında matriks, her şey...
yagmur:)
Slow Friend
Slow Friend

Re: Ne Okusak? Ne Tavsİye Edersİnİz?

Mesaj gönderen yagmur:) »

babil'de ölüm istanbul'da aşk-iskender pala
elif şafak - mahrem
kitab-ı aşk - iskender pala
Nietzsche Ağladığında -İrvin D. Yalom
kayıp gül- serdar özkan
uçurtma avcısı - Khaled Hosseini
hepsi çok güzeldir. tavsiye ediyorum
Kullanıcı avatarı
ses-siz
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen ses-siz »

yagmur:) yazdı:
Nietzsche Ağladığında -İrvin D. Yalom
bu kitap, okuduktan sonra "Ah! Neden bitti ki??" dediğim kitapların başında gelir :)
"Hiç bir özel yeteneğim yok. Sadece tutkulu bir şekilde meraklıyım." Albert Einstein
yagmur:)
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen yagmur:) »

benim bitirmem biraz zaman aldı :)
fakat sonunda bittiği için çok üzülmüştüm :D
ilker.malcok
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen ilker.malcok »