Sailor Moon Mangasının Türkçesi

Yeni çıkan kitaplar ve severek okuduğumuz kitaplar hakkında yorumlar, paylaşımlar.
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Sailor Moon mangasını 11 Mart 2006 da Türkçeye çevirmeye başladım ve yaklaşık 19 siteye dur duraksız bir şekilde her hafta yeni bir chapter ekledim. Şimdiye kadar çevirdiğim chapter sayısı 64 (bazı bölüler a-b diye ayrılıyor), sayfa sayısı 2817 dir. Şu an 19 sitede yayınlanan bu manga çeiviri toplamda 1875,4 KB yer tutmaktadır. 1 sene 6 ay 11 günde bitirmiş olduğum bu manga çevirisinin şu an yayınlanmakta olduğu siteler şöyle:

Soul of Anime. Com , Venus.gen.tr, Anime Madness.org , Animelands, Anime TR , Forever Anime , Nocturnal Travel , Hayal Saati , SM Hayranları , Karikatürce , Kimse Bilmez.com , Sorgun.org , Forum Türkiye.com , MSX Labs.org, Engelliler.biz , Türkiye Forum.com , Gençkolik.net , Web Forumu.com , TV Kutusu

Hiç ummadığım kadar büyük bir ilgi gördü bu manga çevirisi. Yukardaki sitelerin başlık görüntüleme sayısına bakarsanız bunu daha iyi anlarsınız. Ayrıca 4shared daki hesabımda chapterların download edilme sayısı da bir hayli yüksek görünmektedir.

Benim için oldukça vakit alan bir projeydi bu ama severek yaptım. Sizler de desteğinizi esirgemediniz, hep pozitif yönde eleştirdiniz çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bazları, birçok yeni ve çözünürlüğü yüksek olan mangalar varken neden Sailor Moon mangasını tercih ettiğimi anlayamamış olabilir. Benim için Sailor Moon ‘un ayrı bir yeri vardır, ilk göz ağrımdır. Mangasını okuduktan sonra animesinden çok daha duygusal ve derinden etkileyici olduğunu gördüm. İnternet ortamında yapılan çeviriler arasında Sailor Moon mangasının da yer alması gerektiğini düşündüm. Ben çok keyifle çevirdim, umarım siz de keyifle okursunuz.

53 bölümlük Sailor Moon mangası artık bitmiştir.Geriye serinin dışında birkaç özel bölüm kalmıştır. Onlar da en kısa sürede Türkçe ye çevrilecektir merak etmeyin. Bu seriyi bitiremeyeceğimi düşünen kişilere hiç şüphesiz bu çalışmam güzel bir cevap , manga çevirisine yeni başlayanlara da umarım moral olmuştur.

“Bu seri bitti şimdi ne yapacaksın? “ ,” Çeviri yapacak mısın?” ,” Hangi manga var sırada ?” diye birçok soru geldi bana. Açıkçası artık çeviri yapmayı düşünmüyorum. Hergün en az 2-3 saatimi manga çeviri yaparak geçirdiğim için tahmin edersinizki biraz yoruldum. Fansub işi gerçekten bir gönül işidir. Buradan da bütün fansub işinde olanlara başarılar diliyorum.

Bu çeviriyi desteklediğiniz için tekrar teşekkür ederim arkadaşlar

Sailor Moon Mangası (53 chapter) + Özel Bölümler + 5 Süper Artbook >>> indirmek için tıklayın<<<
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

Özel bölümlerden biri olan Paralel Ay Savaşçısı eklenmiştir.

>> İndirmek ve okumak için tıklayın <<
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır benden haber alamıyordunuz siz son haberleri vermek istedim. Şu an "Princess Snow Kaguya"'nın çevirisini yapıyorum ancak uzun süren özel bir bölümdür bu. Toplamda 136 sayfa sürüyor ve benim elimde bu 3 e ayrılmış bir halde bulunuyor, ben de size 3 parça halinde sunacağım artık. Fakat şu aralar vakit bulamıyorum birtürlü çünkü çalışmaya başladım, kendime bile zaman ayıramaz oldum. Biraz sabırlı olmanızı istiyorum. Elimden geldiğince en çabuk bir şekilde " Kar Prensesi Kaguya" adlı bölümü bitireceğim. Şimdilik benden bu kadar...
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

Merhaba Arkadaşlar, bir haberim var...

Lover of Princess Kaguya (Prenses Kaguya'nın Sevgilisi) -- Part 1 Eklendi --

İndirmek için tıklayın
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

Sailor Moon 'un özel bölümlerinden biri olan Lover of Princess Kaguya (Prenses Kaguya'nın Sevgilisi) 'nin ikinci bölümü eklendi....duyrulur..!!
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

Sailormoon Special Episode: Lover of Princess Kaguya Part 3 eklenmiş olup bitmiştir. Umarım okurken keyif almışsınızdır..İlginize teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

eh eline sağlık, sonuca ulaşmak güzel :)
Dreams
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

http://smmanga.tr.cx/

Artık buradan indirebilirsiniz bölümleri..Taşındım ve yeni bir dizayn yaptım...
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

Merhaba Arkadaşlar.

Uzun zamandır benden haber alamadınız, manganın yayınlandığı site de uçtu farkındayım. Ben de profesyonel bir webmaster olarak kollarımı sıvadım ve hem siteyi yeniledim hem de yeni bulduğum özel sailormoon bölümlerinin çevirisini ekledim.

Yeni adresim şu: www.7bluestars.com

Bütün SM fanlarına duyrulur.
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

Arkadaşlar , Sailor Moon Manga serisinde yer alan özel bölümlerden üçüncüsü de yapılmıştır.

Bölüm Adı : Sınav Savaşı / Bölüm 2 Ami’nin İlk Aşkı

Kısa Tanıtım :
Ami çalışkan, sakin, ağırbaşlı ve olgun biri olarak bilinir ancak kalbinde neler olup bittiğini kimse bilmez. Kızlar, ne kadar saklasa da Ami’nin hareketlerinden değişik bir şeylerin olduğunu anlarlar ve onu sıkıştırırlar. Ami ilk defa hayatında hırs ve tutkuyu yaşamaktadır. Acaba Ami kime âşık olmuştur?

Aynı zamanda sitede açılmış olan mağazadan Sailor Moon ve diğer Anime Karakterlerinin ürünlerini satın alabilirsiniz.Tish-o 'nun web sitesinde açmış olduğum mağazada birbirinden farklı bay- bayan tişört, kupa, puzzle, saat, kartivizt, ayna, yastık ve mousepad tasarımlarına bakabilir ve beğendikleriniz için sipariş verebilirsiniz.

Şu an mağazada şu kategorilerde tasarımlar yer almaktadır:

- Sailor Moon
- LOST
- Michael Jackson
- Bleach ( YENİ EKLENDİ)

Yakında eklenecek olan diğer kategoriler:
- Diğer anime/manga karakteleri (Naruto, Death Note..vs)
- Diğer dizi karakterleri (Twilight, Heroes..vs)
- Film Karakterleri (Angels & Demons, Transformers2 ..vs)
- Şebnem Ferah
- Barış Akarsu
- Backstreet Boys

Manga çevirisi ve mağaza hakkında detaylı bilgi için www.7bluestars.com sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

NOT: Lütfen yorumlarınızı veya eleştirilerinizi siteme bırakın, çünkü diğer forumları gezmeye fırsatım olmuyor çalıştığım için.