Sailor Moon Mangasının Türkçesi

Yeni çıkan kitaplar ve severek okuduğumuz kitaplar hakkında yorumlar, paylaşımlar.
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Sailor Moon Mangasının Türkçesi

Mesaj gönderen Suris »

Sailor Moon severlerin çok hoşlanacağı bir haberim var .Sailor Moon'nun mangasını türkçeye çevirmeye gönüllü oldum .Elimden geldiğince ve Allah izin verdiği sürece diğer chapterları da türkçeye çevireceğim.

Naoko Takeuchi tarafından yaratılan ve 1992 senesinde animesi çevrilen Sailor Moon , her halde dünya çapında;özel güçlere sahip kızları konu eden en ünlü hikayedir.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Sulugöz, mızmızlanan ve garip bir saç stiline sahip olan 14 yaşındaki Usagi Tsukino, birgün alnında hilal şekli olan Luna adındaki bir kedi ile tanışır. Ancak bu kedi bildiğimiz kedilerden çok farklıdır çünkü bu kedi konuşmaktadır. Luna, Usagi’ye tılsımlı bir broş verir ve bu broşla onu, dünyayı ele geçirmeye çalışan düşmanı yok etmesi için sevgi ve adaletin koruyucusu olan Ay Savaşçısı yapar. Ay Savaşçısı düşmanla savaşırken bir yandan diğer takım arkadaşlarını ve prenseslerini aramaktadır. Zamanla Ay Savaşçısı’nın yanında yer alan Merkür, Mars, Jüpiter, Venüs, Neptün, Uranüs, Plüton ve Satürn savaşçılarının güçlerine yenileri eklenir. Ancak düşmanlar da bu arada çok güçlenir. Acaba gezegen savaşçıları dünyayı düşmanlardan kurtarıp Prenseslerine kavuşacaklar mı?

NOT:Bu mangayı SOLDAN SAĞA doğru okuyunuz.

+++++++++++++++CHAPTERLAR+++++++++++++++

Volume 1

1.Chapter 2. Chapter 3. Chapter 4. Chapter 5. Chapter 6. Chapter

Volume 2

7. Chapter 8. Chapter 9. Chapter 10. Chapter 11. Chapter

Volume 3

12. Chapter 13. Chapter 14. Chapter 15. Chapter

+++++++++++++++ EN SON EKLENEN CHAPTER+++++++++++++++

Sailor Moon Volume 3 Chapter 16 - İndirmek İçin Tıklayın

16.Chapter İçin Kısa Tanıtım: Mars Savaşçısı’nın ortadan yok oluşu büyük bir şaşkınlık ve üzüntü yaratırken geride kalan savaşçılar düşmanın amacını anlamaya çalışırlar.Tam da bu sıralarda Japonya’ya gelen bir bayan istenilen her şeyin yerini bir sarkaç yardımıyla bulabilmekte.Acaba bu bayan Mars Savaşçısı’nın yerini söyleyebilecek midir yoksa savaşçılar aslında bir tuzağa mı düşmektedir?

16. Chapter'dan Örnek Resim

++++++++++ÖNCEKİ CHAPTERLARDAN ÖRNEK RESİMLER++++++++++

1.chapter 2.chapter 3.chapter 4.chapter 5.chapter 6.chapter 7.chapter 8.chapter 9.chapter 10.chapter 11.chapter 12.chapter 13.chapter 14.chapter 15.chapter
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Bunun çizgi-filmi çıkardı 5-6 sene önce starda mı ne.. severdim izlerdim güzeldi.. Eline sağlık seninde kolay gelsin ;) kolay iş değildir ama insan severek yapınca güzel olsa gerek
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Usamam
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Usamam »

en son trt de çıktı 3 sene oldu sanırım yani ben hazırlık okurken vardı en son:D çok saol kolay gelsin.bizde bi ara niyetlendik ama olmadı çeşitli sorunlardan dolayı.inş. sen başarırsın sonuna kadar
HAYATTA HİÇBİR ŞEYİM
AZ OLMADI SENİN KADAR
VE HİÇBİR ŞEYİ ÖZLEMEDİM
SENİ ÖZLEDİĞİM KADAR
SENDE BAŞINI ALIP GİTME NE OLUR
Kullanıcı avatarı
Queen_Witch
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Queen_Witch »

ben bunu hiç izlemiyordum güzel miydi :) pokemon izlemekten vakit kalmıyordu heralde :P
Deryaya Yol Bulmaya Kudretin Varken Neden Çiğ Tanesi Peşindesin?
Kullanıcı avatarı
fetza
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen fetza »

ya bende çok severdım tekrarlarını bıle ızlerdım çok guzel ya kolay gelsin artık nediyelım...:D
...
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

FForumda açtığımız konunun değiştirme özelliği 20 dk ya indirilmiş bunu çok saçma buluyorum Manga yı tek mesajda bölmeden göstermek isterdim ama olmuyor.Bu yüzden bölük pörçük olacak mecburen...

Sailor Moon Volume 4 Chapter 17 - İndirmek İçin Tıklayın

17.Chapter İçin Kısa Tanıtım: Kaybolan ikinci savaşçının ardından ne yapacağını şaşıran savaşçılar arkadaşlarını kurtarmak için araştırmalarına devam etmektedirler. Düşman insanları etkisi altına alan bir virüsü yayar ve insanlar hasta olurlar. Amaçlarının hala ne olduğunu anlayamayan savaşçılar acaba bu düşmanla savaşabilecek kadar güçlü müdürler?

17. Chapter'dan Örnek Resim

Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

rapidshare . de sitesine upload edilmiştir bütün mangalar
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

Sailor Moon Volume 4 Chapter 19 - İndirmek İçin Tıklayın

19.Chapter İçin Kısa Tanıtım:Chibi Usa’nın gerçekleri açıklamasıyla birlikte Usagi ve diğerleri geleceğe gitmeye karar verirler.Ancak bunu nasıl gerçekleştirecekler?Geleceğe gitmek yasaklanmıştır ancak bu sözü dinlemeyen Usagi ve diğerleri zamanın kapılarını aralarlarken karşılarına umulmadık biri çıkar.Bu kişi acaba kimdir ve zamanlar arasında neden durmaktadır?Gelecekte Ay Savaşçısı’nı ve diğerlerini nasıl bir şehir beklemektedir?Düşman gelecekte de karşılarına çıkar.

19. Chapter'dan Örnek Resim

19.chapter eklenmiştir.Artık 4shared sitesine ekleyeceğim mangayı.Download edebilmeniz için sayfanın aşağısında bulunan download butonuna basın.

Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

Sailor Moon severlerin çok hoşlanacağı bir haberim var .Sailor Moon'nun mangasını türkçeye çevirmeye gönüllü oldum .Elimden geldiğince ve Allah izin verdiği sürece diğer chapterları da türkçeye çevireceğim.

Naoko Takeuchi tarafından yaratılan ve 1992 senesinde animesi çevrilen Sailor Moon , her halde dünya çapında;özel güçlere sahip kızları konu eden en ünlü hikayedir.

Sulugöz, mızmızlanan ve garip bir saç stiline sahip olan 14 yaşındaki Usagi Tsukino, birgün alnında hilal şekli olan Luna adındaki bir kedi ile tanışır. Ancak bu kedi bildiğimiz kedilerden çok farklıdır çünkü bu kedi konuşmaktadır. Luna, Usagi’ye tılsımlı bir broş verir ve bu broşla onu, dünyayı ele geçirmeye çalışan düşmanı yok etmesi için sevgi ve adaletin koruyucusu olan Ay Savaşçısı yapar. Ay Savaşçısı düşmanla savaşırken bir yandan diğer takım arkadaşlarını ve prenseslerini aramaktadır. Zamanla Ay Savaşçısı’nın yanında yer alan Merkür, Mars, Jüpiter, Venüs, Neptün, Uranüs, Plüton ve Satürn savaşçılarının güçlerine yenileri eklenir. Ancak düşmanlar da bu arada çok güçlenir. Acaba gezegen savaşçıları dünyayı düşmanlardan kurtarıp Prenseslerine kavuşacaklar mı?

1.Chapter 2. Chapter 3. Chapter 4. Chapter 5. Chapter 6. Chapter 7. Chapter 8. Chapter 9. Chapter 10. Chapter 11. Chapter 12. Chapter 13. Chapter 14. Chapter 15. Chapter 16. Chapter 17.Chapter 18.Chapter 19.Chapter

Sailor Moon Chapter 20 - İndirmek İçin Tıklayın

20.Chapter İçin Kısa Tanıtım:Geleceğe giden Ay Savaşçısı ve diğerlerini Kral Endymion adında biri karşılar. Onlara gelecekte neler olup bittiğini anlatır .Düşmanlar gelecekte de onlara saldırır ancak Ay Savaşçısı güçlerini kullanamamaktadır. Kara Ay’ı yok etmek için tek ümit Ay Savaşçısı’dır ama bu durumda elleri kolları bağlı kalan Ay Savaşçısı bölüm sonunda düşmanın eline mi geçecektir?

20. Chapter'dan Örnek Resim

1.chapter 2.chapter 3.chapter 4.chapter 5.chapter 6.chapter 7.chapter 8.chapter 9.chapter 10.chapter 11.chapter 12.chapter 13.chapter 14.chapter 15.chapter 16.chapter 17.Chapter 18. Chapter 19.Chapter

İlk 8 chapter ın linki yenilenmiştir.
Suris
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen Suris »

1.Chapter 2. Chapter 3. Chapter 4. Chapter 5. Chapter 6. Chapter 7. Chapter 8. Chapter 9. Chapter 10. Chapter 11. Chapter 12. Chapter 13. Chapter 14. Chapter 15. Chapter 16. Chapter 17.Chapter 18.Chapter 19.Chapter 20 .Chapter 21-a. Chapter

Sailor Moon Chapter 21-b - İndirmek İçin Tıklayın

21-b.Chapter İçin Kısa Tanıtım:Chibi Usa kalbini karartır ve ortadan yok olur. Karanlık güçler bundan faydalanarak Chibi Usa’ya sokulur ve uzay-zaman boyutunda bir fırtınaya sebep olur. Chibi Usa’yı aramak için Smkokinli Şovalye de kayıplara karışır. Bu sırada Ay Savaşçısı arkadaşlarının yerini öğrenir. Onları kurtrmak için gerekli gücü kendisinde bulabilecek midir?

21-b. Chapter'dan Örnek Resim

1.chapter 2.chapter 3.chapter 4.chapter 5.chapter 6.chapter 7.chapter 8.chapter 9.chapter 10.chapter 11.chapter 12.chapter 13.chapter 14.chapter 15.chapter 16.chapter 17.Chapter 18. Chapter 19.Chapter 20.Chapter 21-a.Chapter

Arkadaşlar 21.Chapter ın ikinci bölümü olan 21-b eklenmiştir.İyi okumalar